AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
21.8.2020

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

FRÝDEK-MÍSTEK

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskuteční od září. Konat se bude jako doposud v reprezentativních prostorách Rytířského sálu frýdeckého zámku.

Z důvodu vypuknutí pandemie koronaviru byla akce do odvolání zrušena. Nyní v ní chce město opět pokračovat, a to i přesto, že její účastníci budou muset dodržovat zpřísněná hygienická opatření, včetně nutnosti mít při tomto slavnostním obřadu na obličeji roušky. 

„Mezi občany je o tuto akci veliký zájem. Zaznamenáváme desítky telefonátů s dotazy, kdy ji opět obnovíme. Jelikož jsme byli nuceni zrušit kvůli koronaviru čtyři termíny, nepřivítali jsme mezi nás ještě několik dětí narozených v loňském roce. Proto taky na září plánujeme hned tři termíny. Další vítání se, pokud to situace dovolí, uskuteční také v říjnu, listopadu a prosinci,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Pozvánky k vítání občánků jsou rodičům zasílány na základě vyplněné přihlášky, kterou obdrží spolu s rodným listem dítěte (v případě, že se porod uskutečnil v jiném městě, zašle přihlášku rodičům kancelář primátora). Přihlášku je nutné vyplnit z důvodu souhlasu s užitím osobních údajů.

„Rodiče jsou zváni na obřad minimálně dva týdny před termínem jeho konání. Pokud jim termínem nevyhovuje, mohou jej po dohodě přesunout,“ zopakoval primátor s tím, že k vítání mohou rodiče hlásit dítě až do jednoho roku jeho věku.

Vítání občánků se koná dle zájmu rodičů, a to zpravidla jednou měsíčně, s výjimkou prázdninových měsíců, kdy se tato akce nekoná. V loňském roce bylo mezi občánky města slavnostně přivítáno 285 dětí.

Další informace získáte na stránkách města.

Autor / zdroj: Jana Matějíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Výstava 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích

Dne 3. prosince 2020 uplyne 50 let od zahájení provozu pivovaru Nošovice. Pojďte si s námi připomenout historii pivovaru, který je spolu s mosteckým

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

DNES SE STALO

HISTORIE23. října 1526

český sněm zvolil jednomyslně Ferdinanda I. Habsburského králem, čímž započala takřka 400letá habsburská vláda nad českými zeměmi.

HISTORIE23. října 1601

byl v Praze otráven rtutí Tycho Brahe, význačný dánský astronom, astrolog a alchymista. Byl považován za nejlepšího a nejpřesnějšího pozorovatele hvězdné oblohy, jenž byl překonán až šedesát let po vynalezení dalekohledu.

KULTURA23. října 1958

belgický kreslíř Peyo představil komiksové postavičky – Šmouly. V Československu poprvé seriál Šmoulové vysílala Československá televize v letech 1988–1993 v pořadu Magion a ve Studiu Kamarád.

POZVÁNKA OBRAZEM