AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Vážné nehody cyklistů na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage/Leviathan

Moravskoslezský kraj

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v posledních čtyřiadvaceti hodinách na území Moravskoslezského kraje u dvou vážných nehod cyklistů.

V sobotu 26. června v půl sedmé večer vyjížděly posádky do obce Čeladná na Frýdecko-Místecku. Čtyřiašedesátiletý cyklista spadl z kola při jízdě z kopce a poté zůstal ležet v bezvědomí a bezdeší. Došlo také k selhání jeho krevního oběhu. Základní první pomoc mu začali poskytovat svědkové události a následně v ní pokračovali rozšířenou resuscitací záchranáři. Podařilo se jim obnovit činnost srdce a po dalším zajištění muže s poraněními hlavy, mozku a hrudníku, transportovali jej v kritickém stavu do FN Ostrava. 

Dnes, 27. června, ve čtvrt na čtyři odpoledne, zasahovaly rýmařovské týmy ZZS u cyklisty v lokalitě Žďárský potok na Bruntálsku. Sedmačtyřicetiletý muž byl v terénu nalezen dalšími cyklisty, a to v bezvědomí a ohrožení života. S poraněním hlavy musel být zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Pacienta si převzali letečtí záchranáři, kteří zajistili jeho šetrnou přepravu do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice.     

 

Autor / zdroj: Lukáš Humpl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.