AKTUÁLNĚ / Politika

13.9.2010

KSČM chce v Ostravě hromadnou dopravu zdarma

OSTRAVA

Zrušit placení v dopravních prostředcích MHD jako řešení vedoucí ke zlepšení ovzduší v Ostravě navrhuje ostravský lídr komunistů pro komunální volby Martin Juroška.

"Individuální doprava se podílí na znečištění ovzduší ve městě z třiceti procent. Zavedení bezplatné městské hromadné dopravy toto procento výrazně sníží. Zkušenosti v zahraničí ukazují, že efekt toto opatření má. Bezplatná doprava pomůže také zvýšit zaměstnanost u nízkopříjmových lidí, kteří tak ušetří za dojíždění na druhý konec města," řekl Juroška a dodal, že ostravskou MHD jezdí po každoročním zdražování stále méně cestujicích a peníze na dopravu tak město vydává stále méně efektivně. "Výdaje města na bezplatnou dopravu by se zvýšily o 300 až 350 milionů korun," vyčíslil Juroška.

Další navrhovanou změnou v městské dopravě je podle Jurošky obnova vozového parku. "Budeme prosazovat přechod na ekologicky výhodnější stlačený zemní plyn, kdy se navíc motory vozidel tak neopotřebovávají," doplnil.

Komunisté se také budou snažit o změny v bytové politice. "Chceme, aby nájemní byty vlastnila obec nebo město. Od 80. let se bytová výstavba výrazně zpomalila a nájmy se tlačí nahoru. Máme takovou vizi, že by se žadatelům o byt poskytovaly úvěry, které by se městu v platbách za nájem vrátily," nastínil Juroška.

Vysokoškolský asistent Martin Juroška (34) z Ostravy-Michálkovic je na politické scéně od roku 2006 jako zastupitel obce, v minulosti nebyl členem žádné jiné politické strany či hnutí.

Nyní vládne na ostravské radnici koalice ČSSD a ODS. Strana primátora Petra Kajnara (ČSSD) má v pětapadesáti¬členném zastupitelstvu osmnáct lidí. Občanští demokraté, které před čtyřmi lety vedl jako lídr současný náměstek primátora Lukáš Ženatý, mají čtyřiadvacet zastupitelů. V opozici jsou dnes KSČM a KDU-ČSL. Komunisté získali před čtyřmi lety deset zastupitelů, lidovci tři.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

PNEUCENTRUM PROFI s.r.o - PNEUSERVIS pro osobní, dodávkové, nákladní, zemědělské, průmyslové, EM vozy a motocykly

3D3 geometrie pro os., dod. a offroad vozy, autodiagnostika, čištění a diagnostika autoklimatizace, seřizování světel pomocí regloskopu,opravy autoskel, AUTOSERVIS. PNEUCENTRUM PROFI s.r.o., Frýdecká 277, 739 61 Třinec, tel.: 558 329 923, 776 766 766.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Obyvatelé Frýdku-Místku se dočkali zahájení výstavby obchvatu

Téměř šedesát tisíc obyvatel Frýdku – Místku se dočkalo zahájení nejpotřebnější místní dopravní stavby - obchvatu města a připojení dálnice D56 na D48

Post

Libor Uher ovládl letošní Frýdek-Místek na kole

V sobotu se v areálu autokempu na Olešné na start pátého ročníku akce Frýdek-Místek na kole sešli cyklisté od těch nejmenších na odrážedlech až po zap

Post

Prohra s Ústím odsoudila Frýdek-Místek k sestupu

Frýdek-Místek vstoupil do utkání dobře, nedokázal však využít žádnou z několika šancí. Naopak, soupeř se dostal v úvodu druhého dějství do vedení. Po

Reklama

www.pneucentrumprofi.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.pneucentrumprofi.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA