AKTUÁLNĚ / Krimi

Úvěry si brala nejen na své bývalé klienty, ale také na nic netušící rodinné příslušníky a známé
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage / Leviathan

Frýdek-Místek

Během 6 let zažádala 45letá žena u několika nebankovních institucí o půjčky za skoro dva a půl miliónu korun nejen na své bývalé klienty, ale také na nic netušící rodinné příslušníky a známé. 

Obvinění z úvěrového podvodu a podvodu si vyslechla 45letá žena z úst komisaře Oddělení hospodářské kriminality ve Frýdku-Místku.  

Ta jako již bývalá pracovnice nebankovní instituce měla zneužít osobní doklady žadatelů o úvěr ve svůj prospěch a bez jejich souhlasu měla od roku 2016 zažádat o skoro dva a půl miliónu korun.

Ne ve všech případech jí však byly žádosti o půjčky nebankovními společnostmi schváleny. 

Komisaři se v rámci vyšetřování podařilo zjistit, že od roku 2016 měla podat více jak 220 žádostí o poskytnutí nebankovních půjček. K tomu, aby jí byly žádosti schváleny a nepadlo tak podezření na podvodné jednání si měla zřídit hned několik emailových kontaktních adres žadatelů a k tomu si pořídit velké množství telefonních čísel. 

Také disponovala skoro 20 bankovními účty a dalších 10 měla uzavřít na své příbuzné bez jejich souhlasu a vědomí. K jednotlivým půjčkám pak měla přikládat také potvrzení o tom, že daný žadatel je disponentem jednoho z jejich bankovních účtů, na které jí byly následně finance zaslány.

Nebankovní půjčky neuzavírala pouze na své bývalé klienty, ale také na své známé a rodinné příslušníky, kteří o jednání jejich příbuzné neměli sebemenší tušení. Jak sama uvedla, informace z osobních dokladů si obstarávala bez vědomí jejich majitelů, a to především pořízením kopií osobních dokladů. 

V tomto případě hrozí ženě trest odnětí svobody až na 8 let.

Autor / zdroj: Karolína Bělunková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.