AKTUÁLNĚ / Krimi

Srazila jej lokomotiva – na uších měl sluchátka s hlasitou hudbou
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: HZS Moravskoslezského kraje

Frýdlant nad Ostravicí

O velkém štěstí může dnes hovořit 30letý muž, který po střetu s vlakem utrpěl pouze povrchová poranění. K této život ohrožující situaci ale nemuselo vůbec dojít, kdyby neměl na uších nasazeny sluchátka s hlasitou hudbou. Zaznamenal by tak opakující se zvukové signály blížícího se vlaku.

K události došlo v ranních hodinách v blízkosti vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí na Frýdeckomístecku. Muž vystoupil z vlaku a vydal se podél kolejí po nezpevněném štěrkovém povrchu směrem na Ostravu. Dle jeho slov měl v úmyslu po určité vzdálenosti koleje přejít.

Bohužel vlivem nasazených sluchátek nemohl zaznamenat výstražné zvukové signály, které mu za jeho zády strojvedoucí vlakové soustavy opakovaně dával. Muže viděl 30 metrů před sebou a začal ihned brzdit, toto dle jeho vyjádření neustále doplňoval o zvukové signály, ale muž nereagoval. Šel naštěstí od kolejí v takové vzdálenosti, že byl zřejmě zachycen pouze o madlo brzdící lokomotivy. V tomto důsledku upadl na zem a způsobil si povrchová zranění.

Po incidentu vyčkal do příjezdu kolegů a zdravotníků, kterým šel sám naproti. Ve vlakové soupravě nebyl nikdo zraněn. Řidič soustavy, ani sražený muž nebyli ovlivněni alkoholem.

"V této souvislosti bychom chtěli apelovat jak na děti tak dospělé, aby nezapomínali na svou bezpečnost. Sluchátka s hlasitou hudbou na uších dokáží zamezit včasným reakcím na jakékoliv nebezpečí v silničním provozu. To může zapříčinit nejen újmu na zdraví, ale také v některých případech zbytečnou smrt,"  varuje nprap. Karolína Bělunková,  vrchní inspektor Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.