AKTUÁLNĚ / Krimi

Záchranáři na Frýdecko-Místecku resuscitovali muže po pádu ze srázu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ZZS MSK

Frýdecko-Místecko

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu, 8. září odpoledne, u kriticky zraněného na Frýdecko-Místecku. Před šestnáctou hodinou byl pracovníkům krajského operačního střediska oznámen pád muže v lese poblíž Jablunkova. Na pomoc ihned vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a k misi vzlétl vrtulník LZS Ostrava.

Pětašedesátiletý muž uklouzl a zřítil se z přibližně pěti metrového srázu, přičemž narazil hlavou na kámen a zůstal ležet v bezvědomí.

Nalezen byl v bezdeší a svědkové u něj proto zahájili nepřímou srdeční masáž. Záchranáři po svém příjezdu pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací - za pomoci léků a přístrojového vybavení se jim podařilo obnovit krevní oběh. Pacientovi byla poskytnuta potřebná péče, týmy ZZS ošetřily rozsáhlé poranění hlavy, uložily jej do podtlakové matrace, zajistily krčním límcem a připravily k transportu. Před naložením do vrtulníku však u muže došlo opět k zástavě srdeční činnosti a byla nutná další resuscitace. Přes její úspěšnost zůstával stav pacienta v době předání na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice kritický.

Autor / zdroj: Lukáš Humpl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.