AKTUÁLNĚ / Krimi

Silný vítr v kraji zvýšil počet zásahů hasičů, během neděle vyjeli v souvislosti s počasím k necelým pěti desítkám událostí
Pád stromu na osobní automobil Škoda Octavia. 
Autor / zdroj foto: HZS Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj

V souvislosti se silným větrem, před nímž varovali meteorologové, zasahovali hasiči na území moravskoslezského kraje během neděle 6. února 2022 od půlnoci do 20:00 u 44 událostí.

Zásahy se obešly bez zranění i výraznějších škod - jednu z mála způsobil krátce po půl páté odpoledne pád stromu na osobní automobil Škoda Octavia Combi v orlovské části Lutyně. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Orlové a dobrovolná jednotka z části Poruba.

Hasiči strom odstranili motorovou řetězovou pilou, sundali jej z auta a následně uklidili i ulici Kpt. Jaroše, v níž k události došlo.

Na Frýdecko-Místecku řešili hasiči padlé stromy. Jeden z nich krátce po poledni zablokoval komunikaci na vrchol Ondřejník u Frýdlantu nad Ostravicí, další odstraňovali v Místku. I zde vždy využili motorovou řetězovou pilu.

Na Novojičínsku zasahovali hasiči ze stanic HZS MSK v Kopřivnici a Novém Jičíně spolu se svými dobrovolnými kolegy u událostí spojených s poškozenými střechami - v kopřivnické ulici Panská provizorně opravili uvolněné plechy na jedné z hal, ve Štramberku připevnili rovněž volný plech zpět na komín. V obou případech využili automobilový žebřík.

Z výškové techniky zasahovali i hasiči ze stanice Hlučín na Opavsku - v ulici Severní sundali za pomocí automobilové plošiny uvolněnou satelitní anténu ze střechy bytového domu. Už s nohama na pevné zemi pak během dopoledne sundali utržené plechy z jedné z hlučínských střech.

Autor / zdroj: Jakub Kozák

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.