AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: První testování sterilizátoru vzduchu zaměstnanci hospice.
První testování sterilizátoru vzduchu zaměstnanci hospice.
Autor / zdroj: Vladislav Sobol
7.5.2020

Frýdecko-místecký hospic může díky daru Nadace ČEZ i v době koronaviru přijímat pacienty s tracheostomií

FRÝDEK-MÍSTEK

Hospic Frýdek-Místek získal od Nadace ČEZ v rámci krizového grantu 50 tisíc korun na nákup sterilizátoru vzduchu.

„Vzhledem k tomu, že přijímáme pacienty s tracheostomií, je to pro nás v dnešní době zásadní investice. Lidé s tracheostomií, tedy průdušnicí vyvedenou na povrch děla, totiž při dýchání přirozeně rozprašují aerosol a mohou velmi jednoduše šířit koronavirus a také mnoho dalších infekcí,“ vysvětlil ředitel hospice Jan Jursa.

Sterilizátor, který už ve frýdecko-místeckém hospici začali používat, představuje prověřený způsob, jak dostat ze vzduchu koronaviry i jiné patogeny. Je efektivní také při likvidaci virů a bakterií i v neutralizaci toxických plynů, těkavých organických sloučenin, plísní a hub.

„Snažíme se využít všech dostupných prostředků k zajištění bezpečného prostředí, ve kterém zamezíme šíření koronaviru. Jsem rád, že nám k tomu napomohla i Nadace ČEZ,“ dodal Jan Jursa.

Do Moravskoslezského kraje putovalo v rámci krizové pomoci v boji proti COVID1-19 více než 5 milionů korun. „Naším cílem bylo nechat obce a organizace, aby se samy rozhodly, co je momentálně pálí a jak chtějí pomáhat. Nejlépe totiž vědí, jak zapojit místní obyvatele,“ řekl předseda správní rady Nadace ČEZ a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Krizový grant navázal na loňskou 80tisícovou podporu Nadace ČEZ, kterou hospic získal díky aktivitě lidí využívajících aplikaci EPP – Pomáhej pohybem. Z daru nakoupil antidekubitní matrace pro pacienty upoutané na lůžko a koncentrátor kyslíku, využívaný na léčbu osob s dýchacími obtížemi.

Autor / zdroj: Vladislav Sobol

DALŠÍ ČLÁNKY

60letá žena nevrátila větší obnos peněz, které nalezla na topení poštovního ústavu

Dosud netrestaná žena si zřejmě neuvědomila, čeho se může dopustit, když zatají a nevrátí nalezenou věc. V tomto případě finanční hotovost v částce 2

Komunikace na TGM bude uzavřena déle, než se předpokládalo

Oprava střední části frekventované třídy T. G. Masaryka ve Frýdku se komplikuje. Komunikace od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd u Kostikova náměs

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM