AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Tým praktických lékařů AGEL Hornické polikliniky posílili manželé, kteří spolu pracují již 13 let
MUDr. Jiří Manoušek a MUDr. Marie Manoušková. 
Autor / zdroj foto: Adam Knesl

Ostrava

AGEL Hornická poliklinika přivítala nové kolegy, kteří rozšířili tým praktických lékařů pro dospělé. Manželé MUDr. Jiří Manoušek a MUDr. Marie Manoušková mají bohaté pracovní zkušenosti, po téměř 30 letech praxe se rozhodli odejít ze svých soukromých praxí a nastoupit jako zaměstnanci polikliniky.

V poslední době dochází k velkému úbytku všeobecných praktických lékařů, proto se po mnoha letech soukromé praxe rozhodli pracovat i nadále, a to jako zaměstnanci AGEL Hornické polikliniky bez nutnosti starostí s podnikáním. „Pracovala jsem jako soukromá praktická lékařka se všemi starostmi, které sebou podnikání přináší. Vybudovala jsem tři ordinace všeobecného praktického lékaře a předala je dceři a zeti, kteří pracují v oboru, vysvětluje MUDr. Marie Manoušková.

Lékařka Marie Manoušková má s prací praktického lékaře pro dospělé mnohaleté zkušenosti, posledních 28 let pracovala jako soukromá praktická lékařka. Rovněž je v rámci svého členství ve Sdružení praktických lékařů ČR krajskou koordinátorkou vzdělávání pro praktické lékaře Moravskoslezského kraje a členkou organizačních výborů.

MUDr. Jiří Manoušek má rovněž množství zkušeností. Praktickému lékařství se věnuje už více než 13 let. „Dříve jsem pracoval na ARO ve Vítkovické nemocnici, pak na ARO v Městské nemocnici Ostrava, zkušenosti mám také jako lékař rychlé lékařské služby. V roce 2009 jsem si pak udělal atestaci ze Všeobecného praktického lékařství a pracoval jsem jako praktický lékař, popisuje MUDr. Jiří Manoušek.

Manžele Manouškovy to už od dětství táhlo k medicíně a lékařství. V mládí se setkávali s nemocnými rodinnými příslušníky, a tak se oba rozhodli pro studium medicíny. Na škole se také seznámili. Na práci je nejvíce baví nutnost neustálého vzdělávání. Medicína jde stále dopředu a člověk si tak musí pořád osvěžovat nové poznatky.  Nejdůležitější je pro nás samozřejmě spokojenost pacienta, říká MUDr. Jiří Manoušek.

Jako manželé spolu tráví čas samozřejmě nejen v ordinaci. „Jsme spolu skoro pořád. V létě rádi jezdíme na kole, máme rádi turistiku, plavání, práci na zahradě a v zimě jezdíme na běžky, usmívá se paní Marie.

A jak vnímají nové pracovní prostředí? „Překvapila nás vstřícnost a obětavost nejenom vedení polikliniky, ale i všech zaměstnanců, kteří nám pomáhali a pomáhají v zařizování a provozu našich ambulancí. Za to jim moc děkujeme, uzavírají manželé.

Ordinace manželů Manouškových sídlí v budově A v nově zrekonstruovaných prostorách AGEL Hornické polikliniky, kde se dříve nacházela dětská ambulance. Obě ordinace přijímají nové zájemce o registraci. V případě zájmu kontaktujte sestřičku na tel. 597 454 191, popř. e-mailem na lydie.bajakova@hpo.agel.cz či petra.vasutova@hpo.agel.cz.

Autor / zdroj: Adam Knesl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.