SPORT / Cyklistika

Popis:
Autor / zdroj: czechcyclingtour.cz
6.8.2020

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna se stane cílem třetí ze čtyř etap, a to etapy z Olomouce do Frýdku-Místku dlouhé zhruba 210 kilometrů.

„Cyklistická základna ve městě je široká, lidé jezdí na kole čím dál více, takže se určitě rádi podívají, jak to sviští profíkům a vytvoří jim podél trati pravou závodní atmosféru,“ říká náměstek primátora pro sport Pavel Machala s tím, že v cíli na frýdeckém Zámeckém náměstí nebude oproti minulosti žádný doprovodný program, a to vzhledem k opatřením souvisejícím s koronavirem.

Nicméně na startu se objeví opravdová světová špička a nabídne divákům nezapomenutelné zážitky. Z World Tour týmů se fandové cyklistiky mohou těšit na Bahrain McLaren, Sunweb, Jumbo Visma, Bora Hansgrohe a Michelton Scott,“ říká promotér závodu z TTV Sport Group Jaroslav Vašíček, který pro jezdce připravil náročnou trať se šestnácti vrchařskými prémiemi.

„Do Frýdku-Místku se peloton závodníků přižene v sobotu 8. srpna kolem 16. hodiny, a to od Starého Města. Přes Slezskou, T. G. Masaryka a Radniční bude pokračovat na Zámecké náměstí ve Frýdku. Z něj se závodníci vydají dále na okruh vedený ulicemi Zámecká – Revoluční – Míru – Sokolská – Dlouhá – K Sedlištím až do Sedlišť a následně přes ulici Bruzovskou a Radniční zpět na frýdecké náměstí. Absolvovat budou dva tyto okruhy,“ přiblížil trasu závodu na území města náměstek pro dopravu Karel Deutscher.

Finish závodu organizátoři předpokládají v čase mezi 16:35 až 17:10 hodin.

Plovoucí uzavírky

Staroměstská, Slezská a T. G. Masaryka se uzavřou zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné. Předpokládá se, že uzavírka těchto ulic bude od 15:30 hodin do 16:40 hodin, čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu, který k nám pojede z Olomouce.

Zákaz vjezdu

Od 8:30 hodin do 19:00 - Zámecké náměstí ve Frýdku, ulice Zámecká a část ulice Radniční od křižovatky s ulicí Farní směrem k Zámeckému náměstí.

Od 16 hodin do 17:10 - ulice Hasičská, Na Blatnici a Těšínská (v blízkosti frýdeckého náměstí). Čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu.

Uzavírka na trase okruhu

Od 16:00 do 17:10 hodin (čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu). 

Zámecká – Revoluční – Míru – Sokolská – Dlouhá – K Sedlištím až do Sedlišť a následně přes ulici Bruzovskou – Radniční na Zámecké náměstí.

Autor / zdroj: Jana Matějíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

Hasiči vyprošťovali v pondělí večer až do noci Scanii s těžkým nákladem

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí večer více než čtyři hodiny ve Fryčovicích u nehody nákladního automobilu Scania, jehož návěs

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskutečn

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM