SPORT / Hokej

Popis:
Autor / zdroj: hcocelari.cz
26.3.2019

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

OSTRAVA / TŘINEC

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

Oceláři do čtvrtého čtvrtfinálového utkání vstoupili se stejnou sestavou, ve které ovládli duel s pořadovým číslem tři. Hráči s drakem na prsou si ale do zápasu představovali jiný vstup, než jak tomu ve skutečnosti bylo. Domácí se totiž již ve třetí minutě dostali do vedení, když Šimon Stránský využil Douderova zaváhání a střelou na vzdálenější tyč prostřelil brankáře Hrubce.

Oceláři však po inkasované brance nakopli své motory, začali se více dostávat do příležitostí, odměnou jim byla vyrovnávající branka ze sedmé minuty. Martin Růžička v útočném pásmu posunul kotouč na Vladimíra Svačinu, ten pak nechytatelnou střelou propálil bezmocného Bartošáka. Na konci osmé minuty si pak Oceláři vypracovali první početní výhodu zápasu, kterou po minutě a půl využil Petr Vrána.Centr elitní formace před brankou tečoval nahození Milana Doudery mimo Bartošákův dosah.

Ve čtrnácté minutě se po skrumáži před vítkovickou brankou do vzájemné potyčky dostali Peter Trška s Jiřím Polanským. Oba kohouti si to rozdali ve férovém souboji, který na body dopadl lépe pro útočníka Ocelářů. Hned v následující minutě Slezané hráli svou druhou přesilovku, kterou znovu dokázali zužitkovat. Ránu Vladimíra Rotha za Bartošákova záda poslal Erik Hrňa. Třinečtí tak do kabiny šli s dvoubrankovým vedením.

Aktivita Ocelářů pokračovala i po změně stran, hostující hráči v prostřední dvacetiminutovce svého soka přestříleli v poměru 19:13. Do listiny střelců se ale zapsali jen domácí, a to když Šimonu Hrubcovi propadla střela Jana Schleisse.Oceláři si v druhé periodě museli poradit se dvěma oslabeními, jedno z nich se přesunulo do poslední části hry. V závěru periody pak ve velké šanci neuspěl Martin Růžička, který z bezprostřední blízkosti napálil jen Bartošákův beton.

Po čtyřiadvaceti vteřinách hry se mohl prosadit Lev, z pravé strany ale domácí útočník Hrubce nepřekonal. V čtyřiapadesáté minutě domácí hráli další přesilovku po Rothově faulu. Udeřit paradoxně mohli Oceláři. Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Vladimír Dravecký, svou bekhendovou kličku ale k dokonalosti nedotáhl. V čtyřicáté sedmé minutě se do slibné šance dostal Tybor, domácí útočník ale trefil jen Hrubcovu masku.

Oceláři se v osmačtyřicáté minutě dostali do dlouhé dvojnásobné početní výhody. Bartošák čelil velkému ostřelování Rotha, po změně přesilovkových formací pak domácího gólmana po Douderově pasu propálil David Cienciala. Domácí si vzápětí také zahráli přesilovku, Oceláři ale oslabení zvládli na výbornou.

Domácí se následně dlouho nemohli dostat k souvislejšímu tlaku, dvě a půl minuty před koncem do pak Vítkovice zkusily v power-play. Slezané nápor domácích ustáli, výhru a postup Ocelářů pak trefou do prázdné branky pečetil Ethan Werek.

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Š. Stránský, 27. Schleiss (Tybor) – 7. Svačina (Martin Růžička), 10. P. Vrána (M. Doudera, Hrňa), 16. Hrňa (Roth, Martin Růžička), 50. Cienciala, 60. Werek (Martin Růžička)
Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Hynek, Zíka
Vyloučení: 7:6, navíc Trška (VIT) - Polanský (TRI) oba 10 min. OT
Využití: 0:3
V oslabení: 0:0
Diváci: 9 039
Stav série: 0:4

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Hrabal, Trška, Krenželok, Šidlík, Výtisk (A), Mrázek, Černý – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Poletín, Olesz (C) – Schleiss, Lev, Dej – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Galvinš, D. Musil, Matyáš, Adámek – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski

Autor / zdroj: Daniel Ježek / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Policisté byli vysláni na hádku mezi partnery, v bytě nalezli pěstírnu konopí

Překvapení v podobě pěstírny konopí čekalo třineckou policejní hlídku, která byla vyslána k domácí rozepři mezi partnery do jednoho z bytů panelové zá

Razantní navýšení linek: na Pustevny jezdí z Rožnova 10 spojů denně

Dobrá zpráva pro všechny milovníky Pusteven a Radhoště, kteří nejezdí nebo nechtějí jezdit na hory autem: počet autobusů jezdících z Rožnova pod Radho

22. 2. 2020 se uskuteční 6 svateb

Magické datum 22. 2. 2020 si ve Frýdku-Místku vybralo pro vstup do manželství hned šest svatebních párů. Věří, že jim přinese štěstí do budoucího živo

DNES SE STALO

VYNÁLEZY23. února 1893

Rudolf Diesel získal patent na dieselový motor.

VĚDA23. února 1941

v USA proběhla první izolace čistého plutonia.

POZVÁNKA OBRAZEM