SPORT / Hokej

Popis:
9.4.2019

I osmý letošní duel Plzně s Třincem patří hostům

PLZEŇ / TŘINEC

Třinec zvládl také druhé utkání semifinále na ledě plzeňské Škody. Díky druhé třetině dokázal zvítězit 4:3 a srovnal stav série na 2:2.

Čtvrté měření sil mezi Plzní a Oceláři začalo poměrně opatrnou hrou na obou stranách ledové plochy. Domácí se zkoušeli prosadit z přesilovky, jenže pokusy Kracíka či Allena postrádaly přesnost i potřebnou razanci. Do zakončení se dostal také nejproduktivnější indián Gulaš, jenže také jeho střelu pozorný Hrubec dokázal vyrazit.

Okolo sedmé minuty si v převaze zahráli také hosté. Nejlépe vypadala možnost Vrány, který po kombinační akci pálil z pravého kruhu, ale pozorný Frodl ho vychytal. Chvíli poté zlomil při nadějném střeleckém pokusu hůl Erik Hrňa, z protiútoku mohl skórovat plzeňský Straka, který vystihl špatnou rozehrávku hostů. Třinecký gólman poté zpacifikoval rovněž pokus domácího rutinéra Nedorosta. V závěru první části ještě Škodováci zahrozili v početní převaze, ale do kabin se šlo za nerozhodného rezultátu.

Zatímco první dějství bylo co se útočné fáze týče dosti opatrné, ve druhé periodě se děly velké věci. Vše odstartovala přesilovka domácích. Tu ukončila tvrdá rána od modré k tyči Lukáše Pulpána, kterou třinecký gólman neviděl. Dvě minuty poté už ale svítil stav 1:1. Do bleskové solojízdy se na pravém křídle odvážně pustil Aron Chmielewski, který přebruslil plzeňské defenzory a puk pohotově a velmi precizně zvedl pod horní tyč.

Pouhých devět vteřin poté už Oceláři vedli. Erik Hrňa povedeným pasem oslovil před brankou stojícího Ethana Wereka, který ač tísněn prokázal důraz a propasíroval kotouč do Frodlovy sítě. Aby špatných zpráv pro domácí nebylo málo, v čase 26:34 už bylo vedení třineckých dvougólové. Během přesilové hry hráči v červených dresech rozebrali indiány do posledního šroubku. Petr Vrána viděl mezi kruhy zcela volného Erika Hrňu a ten měl dostatek času i prostoru vyřešit situaci ke spokojenosti své i třinecké ekipy.

Škoda ale brzy našla odpověď. V rámci přesilové hry se puk šťastně odrazil k Vojtěchu Němcovi, který ho v pádu doklepl do sítě za lehce dezorientovaného Hrubce. Těsně po polovině utkání byl náskok Ocelářů znovu výhodnější. V přečíslení se ocitli Gernát s Hrňou, druhý jmenovaný vystřelil, celou akci sledoval také Ethan Werek, jenž duchapřítomně pod ležícím Frodlem propasíroval puk do sítě potřetí!

Začátek třetí dvacetiminutovky se nesl ve znamení převahy domácího celku, skóre doznalo změn ve 47. minutě, kdy se ujala kombinační akce úderné lajny. Gulaš našel na levé straně Kováře, ten ještě vylepšil pozici pro Jakuba Poura a plzeňský mladík už z předbrankové zóny dopravil puk do sítě. Oceláři svého soupeře zatlačili krátce poté, kdy hráli o jednoho muže v poli navíc. Nejlepší možnost si vypracoval Martin Růžička, jenže Frodl jeho střelu dokázal lapačkou zlikvidovat.

Závěrečné minuty ještě byly hodně hektické a dramatické. Plzeň hrála dvě přesilovky, puky svištěly okolo brankové konstrukce, při některých momentech viselo vyrovnání na vlásku. Ocelářská obrana však hrála velmi obětavě a Slezané nejtěsnější náskok díky velké obětavosti udrželi až závěrečné sirény.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:4 (0:0, 2:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Pulpán (Gulaš, Jan Kovář), 29. V. Němec (Jones, Indrák), 47. Pour (Jan Kovář, Gulaš) – 25. Chmielewski (Martin Růžička, D. Musil), 25. Werek (Hrňa), 27. Hrňa (P. Vrána, Martin Růžička), 31. Werek (Gernát, Hrňa)
Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Komárek, Klouček
Vyloučení: 6:7, navíc Svačina 10 min.
Využití: 2:1
Diváci: 6199
Stav série: 2:2

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík – Pour, Jan Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, Kratěna – Stach, Nedorost, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, Dravecký, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík

Autor / zdroj: Martin Stebel / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Záchrana paraglidisty v Beskydech

Záchranáři zasahovali v pátek, u šestačtyřicetiletého muže, který při paraglidingu uvízl na stromě v oblasti Javorového vrchu v Beskydech.

Post

Frýdecký hřbitov dostane novou centrální část

Hřbitov ve Frýdku prochází velkými změnami, které jsou rozděleny do etap. Nyní přichází na řadu jedna z nejrozsáhlejších etap ve spodní části hřbitova

Post

Třinecké děti dostaly za vysvědčení volňásky na koupaliště

Osvěžující odměnou obdarovalo na závěr školního roku všechny třinecké školáky a předškoláky statutární město Třinec. Za celoroční píli děti obdržely s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA