SPORT / Hokej

Popis:
Autor / zdroj: Milan Podpera / hcskoda.cz
9.4.2019

I osmý letošní duel Plzně s Třincem patří hostům

PLZEŇ / TŘINEC

Třinec zvládl také druhé utkání semifinále na ledě plzeňské Škody. Díky druhé třetině dokázal zvítězit 4:3 a srovnal stav série na 2:2.

Čtvrté měření sil mezi Plzní a Oceláři začalo poměrně opatrnou hrou na obou stranách ledové plochy. Domácí se zkoušeli prosadit z přesilovky, jenže pokusy Kracíka či Allena postrádaly přesnost i potřebnou razanci. Do zakončení se dostal také nejproduktivnější indián Gulaš, jenže také jeho střelu pozorný Hrubec dokázal vyrazit.

Okolo sedmé minuty si v převaze zahráli také hosté. Nejlépe vypadala možnost Vrány, který po kombinační akci pálil z pravého kruhu, ale pozorný Frodl ho vychytal. Chvíli poté zlomil při nadějném střeleckém pokusu hůl Erik Hrňa, z protiútoku mohl skórovat plzeňský Straka, který vystihl špatnou rozehrávku hostů. Třinecký gólman poté zpacifikoval rovněž pokus domácího rutinéra Nedorosta. V závěru první části ještě Škodováci zahrozili v početní převaze, ale do kabin se šlo za nerozhodného rezultátu.

Zatímco první dějství bylo co se útočné fáze týče dosti opatrné, ve druhé periodě se děly velké věci. Vše odstartovala přesilovka domácích. Tu ukončila tvrdá rána od modré k tyči Lukáše Pulpána, kterou třinecký gólman neviděl. Dvě minuty poté už ale svítil stav 1:1. Do bleskové solojízdy se na pravém křídle odvážně pustil Aron Chmielewski, který přebruslil plzeňské defenzory a puk pohotově a velmi precizně zvedl pod horní tyč.

Pouhých devět vteřin poté už Oceláři vedli. Erik Hrňa povedeným pasem oslovil před brankou stojícího Ethana Wereka, který ač tísněn prokázal důraz a propasíroval kotouč do Frodlovy sítě. Aby špatných zpráv pro domácí nebylo málo, v čase 26:34 už bylo vedení třineckých dvougólové. Během přesilové hry hráči v červených dresech rozebrali indiány do posledního šroubku. Petr Vrána viděl mezi kruhy zcela volného Erika Hrňu a ten měl dostatek času i prostoru vyřešit situaci ke spokojenosti své i třinecké ekipy.

Škoda ale brzy našla odpověď. V rámci přesilové hry se puk šťastně odrazil k Vojtěchu Němcovi, který ho v pádu doklepl do sítě za lehce dezorientovaného Hrubce. Těsně po polovině utkání byl náskok Ocelářů znovu výhodnější. V přečíslení se ocitli Gernát s Hrňou, druhý jmenovaný vystřelil, celou akci sledoval také Ethan Werek, jenž duchapřítomně pod ležícím Frodlem propasíroval puk do sítě potřetí!

Začátek třetí dvacetiminutovky se nesl ve znamení převahy domácího celku, skóre doznalo změn ve 47. minutě, kdy se ujala kombinační akce úderné lajny. Gulaš našel na levé straně Kováře, ten ještě vylepšil pozici pro Jakuba Poura a plzeňský mladík už z předbrankové zóny dopravil puk do sítě. Oceláři svého soupeře zatlačili krátce poté, kdy hráli o jednoho muže v poli navíc. Nejlepší možnost si vypracoval Martin Růžička, jenže Frodl jeho střelu dokázal lapačkou zlikvidovat.

Závěrečné minuty ještě byly hodně hektické a dramatické. Plzeň hrála dvě přesilovky, puky svištěly okolo brankové konstrukce, při některých momentech viselo vyrovnání na vlásku. Ocelářská obrana však hrála velmi obětavě a Slezané nejtěsnější náskok díky velké obětavosti udrželi až závěrečné sirény.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:4 (0:0, 2:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Pulpán (Gulaš, Jan Kovář), 29. V. Němec (Jones, Indrák), 47. Pour (Jan Kovář, Gulaš) – 25. Chmielewski (Martin Růžička, D. Musil), 25. Werek (Hrňa), 27. Hrňa (P. Vrána, Martin Růžička), 31. Werek (Gernát, Hrňa)
Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Komárek, Klouček
Vyloučení: 6:7, navíc Svačina 10 min.
Využití: 2:1
Diváci: 6199
Stav série: 2:2

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík – Pour, Jan Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, Kratěna – Stach, Nedorost, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, Dravecký, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík

Autor / zdroj: Martin Stebel / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Policisté byli vysláni na hádku mezi partnery, v bytě nalezli pěstírnu konopí

Překvapení v podobě pěstírny konopí čekalo třineckou policejní hlídku, která byla vyslána k domácí rozepři mezi partnery do jednoho z bytů panelové zá

Razantní navýšení linek: na Pustevny jezdí z Rožnova 10 spojů denně

Dobrá zpráva pro všechny milovníky Pusteven a Radhoště, kteří nejezdí nebo nechtějí jezdit na hory autem: počet autobusů jezdících z Rožnova pod Radho

22. 2. 2020 se uskuteční 6 svateb

Magické datum 22. 2. 2020 si ve Frýdku-Místku vybralo pro vstup do manželství hned šest svatebních párů. Věří, že jim přinese štěstí do budoucího živo

DNES SE STALO

VYNÁLEZY19. února 1878

Thomas Alva Edison si nechal patentovat fonograf.

VĚDA19. února 1960

v Řeži u Prahy byl uveden do provozu první cyklotron v Československu. Cyklotron slouží k urychlování těžkých nabitých částic pomocí vysokofrekvenčního elektrického pole.

VESMÍR19. února 1986

byla zahájena výstavba vesmírné stanice Mir. Po dokončení stala první dlouhodobě obydlenou vědecká stanice ve vesmíru na oběžné dráze kolem Země.

POZVÁNKA OBRAZEM