SPORT / Hokej

Popis:
Autor / zdroj: Lukáš Filipec / hcocelari.cz
12.4.2019

Infarktový zápas pro Oceláře

TŘINEC / PLZEŇ

Až v devátém utkání mezi Třincem a Plzní v této sezóně bylo zlomeno pravidlo, podle kterého vyhrávali vždy hostující hokejisté. Ani ve veledůležitém zápase, jenž měl rozhodnout o tom, kdo bude v sobotu útočit na postup, to dlouho nevypadalo jinak. Oceláři utkání otočili až v samotném závěru.

Oceláři se již po půlminutě pátého semifinále dostali k první vážnější střele. Chmielewskému, který v posledních dvou zápasech zatížil konto soupeře dvěma góly, nabil na levý kruh zpoza branky Růžička. Frodl byl na místě, stejně jako Hrubec o dvě minuty později na druhé straně, když zasahoval proti Pourově střele z podobného místa. Dobré pozice si Oceláři vypracovali v přesilovce po vyloučení Kracíka v polovině čtvrté minuty, na druhé straně v osmé minutě projel do pásma Stach a jeho nebezpečnou střelu Hrubec vyrazil před sebe. O pár desítek sekund později byl blízko gólu Gulaš – jeho centr před branku bruslí nasměřoval na třineckého gólmana Polanský. Hrubec byl bleskurychlý a betonem puk vykopl. Následně se z velké mely před jeho brankovištěm vygenerovala dvojice Polanský – Straka. V bitvě dvou třiadvacítek na pěsti uspěl třinecký hráč, který – ač to není jeho disciplína, zvedl ruce v boji za svůj tým v této sezóně už potřetí – svého soka povalil, ale patrně také utrpěl nějaký šrám, protože většinu 14minutového trestu strávil v kabině.

Minutu po tomto vzrušujícím okamžiku šel za katr Růžička a Plzeňští byli v přesilovce úspěšní. Síť za Hrubcem napnul střelou švihem z levého kruhu David Stach. Hosté se z vedení radovali pouze 70 sekund. Pak Gernát ve středním pásmu posunul puk na rozjetého Tomáše Marcinka, který na ose kluziště naznačil Frodlovi střelu. Plzeňský brankář strnul v pohybu a to byl pro třineckého centra pokyn zasunout za něj puk. O minutu později měl dobrou šanci Svačina – dostal se do náznaku úniku a jeho tvrdá střela kousek po překonání modré těsně minula branku. Velkou příležitost ještě ale zaznamenali i hosté. Kracík zpoza branky našel na brankovišti operujícího Němce a toho nadvakrát vychytal betony třinecký brankář.

Ve třetí minutě druhé třetiny byl sám před Hrubcem Němec, dostal puk od mantinelu, ale nenasměřoval jej mezi tři tyče. Akci dva na nikoho ukázali o tři minuty později bratři Kovařčíkové. Michal dostal puk na modrou čáru, nahrál jej na pravou stranu Ondřejovi, ale tomu střelu nesedla ideálně a skončila nad plzeňskou brankou. Hosté se zároveň při této situaci provinili přestupkem proti pravidlu o počtu hráčů na ledě, ale Oceláři početní výhodu nevyužili. Naopak po návratu z trestné Denis Kindl, který trest odpykával, napálil puk z jízdy těsně vedle pravé Hrubcovy tyče.

Ve dvanácté minutě, prakticky ve stejném čase jako v první třetině, rychlou protiakci zakončili gólem hráči Škodovky. Puk se dostal na vrcholu kruhu na hůl obránce Lukáše Pulpána a ten prostřelil Hrubce. O pár sekund později byl sám před Frodlem Ondřej Kovařčík, ale než stačil vymyslet, co s pukem udělá, ležící plzeňský hráč mu holí kotouč vypíchl. Do konce třetiny byla k vidění opatrnější hra a ještě jedna přesilovka Ocelářů. Třinečtí ale z ní moc nevytěžili – až v samotném závěru po ráně Gernáta z první operoval před Frodlem Polanský. V posledních vteřinách to ještě zajiskřilo mezi ofenzivními hvězdami obou týmů, ale z pošťuchované Růžičky s Gulašem a Kovářem nerezultovalo nic. Rozhodčí vše vyřešili domluvou.

Oceláři začali závěrečnou dvacetiminutovky normální hrací doby aktivně, byli si vědomi toho, že tahali výsledkově za kratší konec. Po 78 sekundách získali i přesilovku, když Moravčík puk napálil do ochranné sítě. Třinečtí ale ani z této početní převahy nic nevytěžili, největší šance se zrodila po jejím konci – Růžička dal puk na straně stojícímu Werekovi, který si položil Frodla, ale místo střely z velkého úhlu do horních pater branky, hledal neúspěšně kolegu před brankou. V šesté minutě se zpoza branky vymotal Michal Kovařčík, ale plzeňskou branku přestřelil. O pár desítek sekund později se sám před Hrubcem zjevil Pour, ale ve skórování mu zabránila tyč. Přesilovku si pak po téměř dvou třetinách zahráli i hráči Plzně, když pykal Marcinko. Nesehráli ji vůbec špatně, tlak si vytvořili, ale stejně jako Třinečtí byli tentokrát neplodní.

S ubývajícím časem vypadala hra tak, že Oceláři bušili do plzeňské obrany. Hostující hráči nehráli vůbec pasivně, každou příležitost zahrozit před Hrubcem se snažili využít. Navíc Třinečtí své šance nedokázali dotáhnout do nebezpečného zakončení. Pět minut před koncem nabil Werek Marcinkovi na pravý kruh, ale třinecký centr pouze vytloukl plzeňské bloky. Gernát o dvě minuty později ještě s lepší pozicí nenaložil o moc lépe. Necelé tři minuty před koncem se po nenápadném průniku dostal do zakončení Michal Kovařčík. Svůj bekhend nasměřoval do tyče Frodlovy branky. Následně od zad plzeňského brankáře se puk dostal milimetry za brankovou čáru, což musel potvrdit videorozhodčí. Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, pronikl do útočného pásma po pravém křídle Dravecký, dal puk na modrou na Milana Douderu a jeho lehké, ale před Frodlem dobře schované nahození rozhodlo zápas. 

Do zápasové výhody se tak dostali Oceláři, kteří se stali v devátém utkání sezóny prvním úspěšným domácím týmem. Třinečtí otočili sérii a před sobotním zápasem číslo šest vedou 3:2 na zápasy.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, Hrňa), 58. M. Kovařčík (M. Doudera), 60. M. Doudera (Dravecký) – 12. Stach (Jones, Indrák), 32. Pulpán (V. Nedorost, P. Straka)
Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka
Vyloučení: 4:6, navíc Polanský – P. Straka oba 10 min.
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 5 400
Stav série: 3:2

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Dravecký, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák, M. Adámek – Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Werek – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala

HC Škoda Plzeň: Frodl – Allen, Čerešňák, Moravčík, Vráblík, Pulpán, Jones – Pour, Jan Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Stach, Kratěna, Indrák – P. Straka, V. Nedorost, Eberle

Autor / zdroj: Michal Samiec / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Policisté byli vysláni na hádku mezi partnery, v bytě nalezli pěstírnu konopí

Překvapení v podobě pěstírny konopí čekalo třineckou policejní hlídku, která byla vyslána k domácí rozepři mezi partnery do jednoho z bytů panelové zá

Razantní navýšení linek: na Pustevny jezdí z Rožnova 10 spojů denně

Dobrá zpráva pro všechny milovníky Pusteven a Radhoště, kteří nejezdí nebo nechtějí jezdit na hory autem: počet autobusů jezdících z Rožnova pod Radho

22. 2. 2020 se uskuteční 6 svateb

Magické datum 22. 2. 2020 si ve Frýdku-Místku vybralo pro vstup do manželství hned šest svatebních párů. Věří, že jim přinese štěstí do budoucího živo

DNES SE STALO

VYNÁLEZY23. února 1893

Rudolf Diesel získal patent na dieselový motor.

VĚDA23. února 1941

v USA proběhla první izolace čistého plutonia.

POZVÁNKA OBRAZEM