SPORT / Hokej

Popis:
Autor / zdroj: hcocelari.cz
29.4.2019

Třinec se stal podruhé mistrem, v Liberci zavládlo zklamání

TŘINEC / LIBEREC

Třinečtí Oceláři to dokázali. Využili hned první šanci pro ukončení finálové série s Libercem a stali se podruhé v klubové historii mistry České republiky. Šesté utkání skončilo 4:2, stejným poměrem to bylo pro Oceláře ve finálové sérii. Zlatý gól vstřelil Vladimír Roth.

První změna skóre v šestém finále mohla přijít ve třetí minutě. Třinecký obránce Galvinš tečoval liberecký centr do předbrankového prostoru těsně vedle tyče branky Šimona Hrubce. Oceláři měli první velkou příležitost v minutě osmé, když Gernát střílel z levé strany a Willem vyražený puk navrátilec do sestavy Polanský bekhendem poslal vedle. Nadějnou příležitost po vyražené střele libereckým brankářem měl Svačina, ale puk z jeho hole pouze líznul oblouk brankové konstrukce. Na začátku jedenácté minuty Lukáš Derner nastřeloval puk na Valského u levé tyče, ale před branku dojíždějící Vrána si jej srazil do vlastní branky.

Liberečtí mohli o chvíli později své vedení navýšit, v situaci dva na brankáře poslal Hudáček puk na Vlacha a jeho šanci pokryl Hrubec. Ve třinácté minutě udeřilo na druhé straně. Smolný vlastňák gólem do správné sítě odčinil Petr Vrána. Třinecká dvacítka operovala před brankou a usměrnila do branky Rothův centr z pravé strany. Od porážky v první třetině zachránil hosty v předposlední minutě Havlín. Vrána hledal křížně z pravé na levou stranu před odkrytou brankou Růžičku, ale jeho střelu z první vytěsnil liberecký obránce čepelí hole.

Prostřední hrací doba začala velmi opatrně. Mírně aktivnější byl v pásmu Liberec, ale pak Tygři Šmídem vyrobili první faul zápasu a museli se bránit. To se jim celkem bez problémů podařilo, Oceláři sice větší část přesilovky strávili v pásmu, k brankové šanci se nepropracovali. Před polovinou normální hrací doby byl ve výborné střelecké pozici na ose kluziště Lenc – jeho tečovaná střela z první šla vedle. Následovalo současné vyloučení Lence se Svačinou a hra ve čtyřech. V té měli dvě situace dva na jednoho Třinečtí. Nejprve jel Vrána s Růžičkou – prvně jmenovaný hráč nemohl přihrát a jeho pokus Will pokryl. Napodruhé už byli Oceláři úspěšnější – do situace dva na jednoho ujel David Cienciala s Husákem. Třinecká jednaosmdesátka to vzala na sebe a trefila přesně nad Willovu levou ruku.

Domácí se ale z vedení neradovali dlouho. Po 94 sekundách tečoval Lakatošovu střelu od modré mimo Hrubcův dosah Tyler Redenbach. Velkou šanci vrátit Ocelářům vedení měl zhruba čtyři minuty nato Hrňa, který těžil z Draveckého vyvezení puku z rohu před branku. V závěrečné minutě tlačila Polanského formace Tygry před jejich brankou, po nepodařené střele ale ujel po pravém křídle Birner. Dostal se do brankové příležitosti, Hrubec byl na místě.

Třetí třetiny z hlediska výčtu gólových šancí začala ve čtvrté minutě, když si do pásma najel Vrána a jeho prudkou střelu z pravého kruhu Will vyrazil před sebe lapačkou. Zhruba o minutu později podobnou střelu z jízdy vyrobil na druhé straně Zachar – i třinecký brankář byl pozorný. Následovala druhá přesilová hra v utkání a opět ji hráli Oceláři, vyloučen byl Havlín. První šanci měli Tygři – úplně sám se před Hrubcem zjevil Vlach, ale třinecký brankář jeho šanci ustál. Na druhé straně vysunul do úniku najetého Adamského Galvinš. I liberecký brankář předvedl úspěšný zákrok svými betony. Další situaci do sbírky perfektních brankářských zákroků viděli diváci již při rovnovážném stavu hráčů na ledě. Hudáček na šířku třineckého pásma našel na pravém kruhu volného Vlacha a jeho střelu z první zlikvidoval bravurně přesunující se Hrubec.

Na začátku jedenapadesáté minuty měli Oceláři tlak v pásmu, který začala Vránova formace a pokračovala v tom Polanského pětka. Na druhé straně byli blízko třetímu gólu Liberečtí po Filippiho teči Kolmannovy střely. Následovala delší pasáž, kdy byla k vidění hra nahoru dolů, týmy se ale nedostávaly do vyložených šancí. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny vybuchla Werk arena nadšením poté, co Martin Růžička zpoza branky nabil na kruh sjíždějícímu Vladimíru Rothovi a jeho bomba skončila pod horní tyčí Willovy svatyně. Hosté prakticky okamžitě sáhli ke hře v šesti, ale po necelých třech minutách ji potrestal Ethan Werek, který dorazil Douderovu střelu ze středního pásma. 

K další změně skóre již nedošlo, třinečtí Oceláři se tak stali mistry České republiky pro sezónu 2018-19!


HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. P. Vrána (Roth, Werek), 31. Cienciala (Hrňa), 57. Roth (Martin Růžička, P. Vrána), 59. Werek (M. Doudera, Galvinš) – 11. Derner (L. Hudáček), 32. Redenbach (Lakatoš, Kolmann)
Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, J. Svoboda
Vyloučení: 1:3
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 5 400
Stav série: 4:2

Autor / zdroj: Michal Samiec / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Policisté byli vysláni na hádku mezi partnery, v bytě nalezli pěstírnu konopí

Překvapení v podobě pěstírny konopí čekalo třineckou policejní hlídku, která byla vyslána k domácí rozepři mezi partnery do jednoho z bytů panelové zá

Razantní navýšení linek: na Pustevny jezdí z Rožnova 10 spojů denně

Dobrá zpráva pro všechny milovníky Pusteven a Radhoště, kteří nejezdí nebo nechtějí jezdit na hory autem: počet autobusů jezdících z Rožnova pod Radho

22. 2. 2020 se uskuteční 6 svateb

Magické datum 22. 2. 2020 si ve Frýdku-Místku vybralo pro vstup do manželství hned šest svatebních párů. Věří, že jim přinese štěstí do budoucího živo

DNES SE STALO

VYNÁLEZY23. února 1893

Rudolf Diesel získal patent na dieselový motor.

VĚDA23. února 1941

v USA proběhla první izolace čistého plutonia.

POZVÁNKA OBRAZEM