SPORT / Baseball

Popis: Odchovanec Frýdku-Místku Šimon Urban.
Odchovanec Frýdku-Místku Šimon Urban.
6.5.2019

Klasik má na dosah historický úspěch

FRÝDEK-MÍSTEK

S předstihem si v letošní sezoně zajistili baseballisté Frýdku-Místku postup do bojů o postup do nejvyšší české baseballové soutěže. Navíc stále okupují první příčku tabulky 1. ligy.

Hráčům Klasiku k jistotě baráže stačila jedna výhra z dvojzápasu proti Hluboké. A to se jim v sobotu před vlastními fanoušky povedlo hned v prvním duelu, ačkoliv se zpočátku nevyvíjel dle jejich představ. Hosté z Jihu Čech se totiž dokázali prosadit dvakrát hned v úvodní směně. Domácí ale ve druhé směně zásluhou Ondřeje Hona snížili na rozdíl jediného doběhu. A pak fantastickou pátou směnou otočili zápas ve svůj prospěch. Výborně na kopci zaházeli Pavel Kociňák a Kamil Pavelka, kteří již Hluboké další doběh nepovolili. Ve druhém zápase se zase obrat povedl Hluboké, která otočila zápas z 5-9 na 15-5.

"Oproti předchozím sezonám se nám daří především v konzistentních výkonech na pálce," říká na letošní zlepšené výsledky zkušený Ondřej Hon a dodává: "ale také i v obraně. Děláme méně chyb a daří se nám prosazovat proti jakémukoliv nadhazovači v lize. Na kopci máme ještě rezervy, ale už i tam se nám daří udržet pálkaře soupeřů na hratelném počtu doběhů. Cítím, že herně dospíváme a dokážeme udržet jak pozornost v obraně, tak agresivitu a chuť po vítězství během celého zápasu."

Na hráče Klasiku čekají poslední dva zápasy základní části proti Domažlicím. Pokud v nich dokáží dvakrát uspět, tak poprvé v historii půjdou do nadstavby z prvního místa.

Autor / zdroj: Ján Jabrocký

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Záchrana paraglidisty v Beskydech

Záchranáři zasahovali v pátek, u šestačtyřicetiletého muže, který při paraglidingu uvízl na stromě v oblasti Javorového vrchu v Beskydech.

Post

Frýdecký hřbitov dostane novou centrální část

Hřbitov ve Frýdku prochází velkými změnami, které jsou rozděleny do etap. Nyní přichází na řadu jedna z nejrozsáhlejších etap ve spodní části hřbitova

Post

Třinecké děti dostaly za vysvědčení volňásky na koupaliště

Osvěžující odměnou obdarovalo na závěr školního roku všechny třinecké školáky a předškoláky statutární město Třinec. Za celoroční píli děti obdržely s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA