SPORT / Baseball

Popis:
Autor / zdroj: Pavel Chorobik
4.8.2020

Také s Jabloncem uhrál Klasik jednu výhru a jednu prohru

FRÝDEK-MÍSTEK

Ke druhému dvojzápasu barážových soubojů o postup do české nejvyšší baseballové soutěže museli baseballisté Frýdku-Místku zajet až do Jablonce. A s jedním z adeptů na postup dokázali uhrát vyrovnaný výsledek.

První výhra přišla hned v prvním utkání, kdy se na kopec postavil Matyáš Kozel. Osmnáctiletý talent Frýdku-Místku opět ukázal, že jeho výkony rostou každým zápasem a pálkařům Jablonce povolil za sedm směn pouze 2 doběhy. Jeho spoluhráči dokázali přitlačit na domácí nadhazovače a obranu, a i s přispěním chyb soupeře nakonec stáhli 8 doběhů. Klasik díky tomu v prvním duelu zvítězil 8-5.

Naopak úvod druhého zápasu Frýdku-Místku nevyšel, když se Jablonec dokázal prosadit proti Tomáši Volnému a hned v první směně stáhl 6 doběhů. Po jeho vystřídání se frýdeckomístečtí baseballisté snažili stahovat náskok domácích, ale to se jim nakonec nepovedlo a prohráli 8-12. Oba týmy tak mají po dvou sériích stejnou bilanci dvou výher a dvou proher a jsou na děleném čtvrtém místě barážové tabulky.

„V prvním utkání jsme šli rychle do vedení, které se nám díky soustředěné hře v obraně a kvalitnímu nadhozu podařilo až do konce utkání udržet,“ hodnotil víkendovou sérii autor pěti úspěšných odpalů Michal Baker. „V druhém zápase nám bohužel nevyšel začátek, což se nakonec ukázalo jako klíčové, protože i když se nám v útoku dařilo, nedokázali jsme tento rozdíl již stáhnout. Do příštích zápasů bychom chtěli zapracovat na výběru lepších nadhozů a běhu na metách, který nás poslední zápasy stojí spoustu bodů. A také hodně nervů,“ dodal na závěr odchovanec Klasiku.

Následující víkend se v rámci barážových bojů baseballisté Frýdku-Místku poprvé představí na svém hřišti, když ve dvojzápase přivítají Hlubokou nad Vltavou. Ta zatím v baráži nasbírala tři výhry a jednu prohru.

Autor / zdroj: Ján Jabrocký

DALŠÍ ČLÁNKY

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

Hasiči vyprošťovali v pondělí večer až do noci Scanii s těžkým nákladem

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí večer více než čtyři hodiny ve Fryčovicích u nehody nákladního automobilu Scania, jehož návěs

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskutečn

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM