Zpravodajství / ARCHÍV

Program Erasmus+ po pandemii: Školy opět vysílají své žáky do zahraničí
Počty studijních výjezdů do zahraničí v rámci evropských programů Erasmus+ se během pandemie propadly o tisíce. Převážná část studentů se na plánované studentské pobyty během pandemie nedostala. Nyní školy opět zahraniční pobyty studentů obnovují.
Záchranáři zasahovali u zimních úrazů
Posádky zdravotnické záchranné služby v Moravskoslezském kraji zasahovaly v průběhu soboty hned u pěti zraněných na horách a ve ski areálech.
V Třinci zachránili téměř 6 tun stromečků před skládkováním
Začátkem února skončil v Třinci svoz vánočních stromečků. Pracovníci odpadové společnosti SMOLO CZ ze stanovišť kontejnerů sebrali a svezli necelých šest tun jehličnanů. Firma je ve vlastní kompostárně zpracovává na dřevní štěpku. Po smíchání s bioodpadem slouží k výrobě kompostu.
Více než 180 regionálních vlaků Českých drah dostane Wi-Fi
Dceřiná společnost Českých drah zaměřená na ICT zajišťuje komplexní servis. Od projektu přes zajištění příslušného zařízení a jeho montáž až po schválení u Drážního úřadu. Loni takto vybavila 82 CityElefantů a 39 dvou- a třívozových jednotek Regionova. Letos bude pokračovat v instalaci Wi-Fi do dalších 57 Regionov a 8 řídicích vozů k motorovým soupravám.
Silný vítr v kraji zvýšil počet zásahů hasičů, během neděle vyjeli v souvislosti s počasím k necelým pěti desítkám událostí
V souvislosti se silným větrem, před nímž varovali meteorologové, zasahovali hasiči na území moravskoslezského kraje během neděle 6. února 2022 od půlnoci do 20:00 u 44 událostí.
Hasiči cvičili s pásovým vozidlem Hägglunds BV206, zdokonalovali se v jeho ovládání v terénu
Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje disponuje dvěma pásovými vozidly Hägglunds BV206. Stroje jsou určeny jak pro dopravu hasičů, tak pro evakuaci a transport zraněných či zachraňovaných osob.
Tři pády z výšky v Moravskoslezském kraji během čtyřiadvaceti hodin
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v průběhu čtyřiadvaceti hodin u tří událostí, při nichž došlo k pádům z výšek. Od nedělního do pondělního večera vyjížděly posádky nejprve na Frýdecko-Místecku a poté dvakrát v Ostravě.
Přichází desátý ročník akce Suchej únor
Desátý ročník tradiční zdravotně osvětové kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky, se znovu uskuteční v únoru.
Urologové otevírají v lednu své ambulance
Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1 500 mužů.
Deváťáci si budou vybírat střední školu i s pomocí online veletrhu
Žáci 9. tříd musí do 1. března odeslat přihlášky na střední školy. Ve výběru jim mohou pomoci nejen dny otevřených dveří, ale také Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje 2021/2022.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

25.června 1363

byl dvouletý Václav IV. korunován českým králem.

KULTURA

25.června 1796

v Praze poprvé veřejně vystoupil Ludwig van Beethoven.

DOPRAVA

25.června 1897

společnost Městská elektrická dráha Královských Vinohrad zahájila provoz elektrické tramvaje.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí