Zpravodajství / ARCHÍV

Hasiči cvičili s pásovým vozidlem Hägglunds BV206, zdokonalovali se v jeho ovládání v terénu
Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje disponuje dvěma pásovými vozidly Hägglunds BV206. Stroje jsou určeny jak pro dopravu hasičů, tak pro evakuaci a transport zraněných či zachraňovaných osob.
Tři pády z výšky v Moravskoslezském kraji během čtyřiadvaceti hodin
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v průběhu čtyřiadvaceti hodin u tří událostí, při nichž došlo k pádům z výšek. Od nedělního do pondělního večera vyjížděly posádky nejprve na Frýdecko-Místecku a poté dvakrát v Ostravě.
Přichází desátý ročník akce Suchej únor
Desátý ročník tradiční zdravotně osvětové kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky, se znovu uskuteční v únoru.
Urologové otevírají v lednu své ambulance
Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1 500 mužů.
Deváťáci si budou vybírat střední školu i s pomocí online veletrhu
Žáci 9. tříd musí do 1. března odeslat přihlášky na střední školy. Ve výběru jim mohou pomoci nejen dny otevřených dveří, ale také Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje 2021/2022.
Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Koledu s dětmi trénujeme už od léta
Veronika Dobrovolná, nyní na rodičovské dovolené, byla doposud již několikrát v koordinátorské pozici Tříkrálové sbírky. Letos ji čekají dvě role. Nejen, že musí v náročných zimních týdnech skloubit roli maminky Kubíka a Vojtíška, ale jejím úkolem je také dohlížet na to, aby sbírka reagovala na současnou ne příliš jednoduchou situaci v době stále se proměňující epidemie.
Nadace dřevo pro život otevřela již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022
Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě.
Prvním miminkem narozeným v třinecké porodnici je Laura
Prvním dítětem roku 2022 narozeným v Nemocnici Třinec je holčička Laura. Na svět přišla 1. ledna 2022 v 7:28 hod., po porodu vážila 3420 gramů a měřila 50 cm.
Dva lidé byli popáleni při požáru vánočního stromku ve Frýdku-Místku
V pátek večer zasahovali profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Frýdek-Místek u požáru vánočního stromku v bytě ve 14. patře výškové budovy v Janáčkově ulici.
Nový jízdní řád 2022 v Moravskoslezském kraji: Z Ostravy do Beskyd novými soupravami push-pull
V neděli 12. prosince 2021 začal platit nový železniční jízdní řád. Hlavní novinkou v Moravskoslezském kraji bude nasazení pěti zcela nových souprav typu push-pull na lince S6 z Ostravy do Frýdlantu nad Ostravicí a dále do Frenštátu pod Radhoštěm
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

DOPRAVA

17. srpna 1869

zahájila v Brně provoz první koňská tramvajová linka v českých zemích.

TECHNIKA

17. srpna 1982

vychází první hudební optický disk. První hudebním CD se stává album ABBA The Visitors. Původně mělo mít CD 60 minut jak LP, ale SONY trvá na 74 minutách, aby se na jedno CD vešla celá Beethovenova Devátá symfonie.

ZAJÍMAVOSTI

17. srpna 1999

byl luxusní pražský hotel Inter-Continental prodán za tři miliardy korun.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí