Zpravodajství / ARCHÍV

Kradli společně, verze výpovědí však byly odlišné
Na dvojici lapků vyjížděli ostravští strážníci ve středu krátce po osmé hodině ranní na jednu ze zastávek v Moravské Ostravě.
Meningokok útočí náhle a zákeřně. Nejohroženější děti do dvou let mají nárok na očkování zdarma
Očkování dětí proti meningokokové infekci plně hradí zdravotní pojišťovna, a to od narození až do dvou let věku. Onemocnění, které si i lékaři mnohdy zpočátku pletou s běžnou chřipkou, může vést až k selhání orgánů a trvalým následkům. Nejúčinnější ochranou před touto zákeřnou nemocí je právě očkování.
Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR nabídnou tradiční show v netradiční době
Výroční Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR se uskuteční 18. – 19. září 2021 na Letišti Leoše Janáčka Ostrava a jako jedna z mála letošních akcí tohoto typu v Evropě budou po roce opět přístupné veřejnosti.
Klíště vás může vyřadit z dárcovství krve i na více než rok
Možnost darování krve mohou ovlivnit nejrůznější okolnosti, kdy jednou z nich je dočasné vyřazení dárce po kousnutí infekčním klíštětem.
Po střetu osobního automobilu a kamionu v Hnojníku museli hasiči vyprostit jednoho z řidičů
Hasiči ze dvou jednotek zasahovali v úterý v podvečer u dopravní nehody osobního a nákladního automobilu v Hnojníku na Frýdecko-Místecku.
Množství jedovatých návnad i otrav roste. Nejčastěji se používá ilegální karbofuran
Zprávy o nebezpečných návnadách, které obsahují hřebíky, špendlíky či žiletky nebo dokonce prudký jed se objevují několikrát do roka.
Kraj i chemička závazky dobrovolné dohody dodržely
Dobrovolné dohody s průmyslovými podniky zavazují k aktivitám nad rámec zákona. Je to jedna z cest, jak zmírnit zatížení životního prostředí v regionu. Své sliby splnily, i když kvůli pandemii koronaviru nebyla naplněna finanční výše některých závazků.
Vítěz zdolal extrémní beskydský triatlon za 15 a půl hodiny. Nejlepší bruslař na Olešné ujel za 12 hodin 238 kilometrů
Mimořádné sportovní výkony ozdobily 9. ročník sportovního festivalu FM SPORT FEST 2021. Heroický výkon předvedl Tibor Szabo, který nejtěžší víkendový závod v podobě triatlonu Velký Grizzlyman absolvoval za 15 hodin 25 minut a 5 sekund.
Vážné nehody cyklistů na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku
Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v posledních čtyřiadvaceti hodinách na území Moravskoslezského kraje u dvou vážných nehod cyklistů.
Zdravotníci vyrazí za dětmi na tábory s trenažérem defibrilátoru a „Andulami“
Zatímco děti už pomalu balí batohy na letní tábory, zdravotníci z třinecké neziskové organizace MEDICA začínají chystat kufry plné obvazů, teploměrů a dalších zdravotních pomůcek.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

DOPRAVA

17. srpna 1869

zahájila v Brně provoz první koňská tramvajová linka v českých zemích.

TECHNIKA

17. srpna 1982

vychází první hudební optický disk. První hudebním CD se stává album ABBA The Visitors. Původně mělo mít CD 60 minut jak LP, ale SONY trvá na 74 minutách, aby se na jedno CD vešla celá Beethovenova Devátá symfonie.

ZAJÍMAVOSTI

17. srpna 1999

byl luxusní pražský hotel Inter-Continental prodán za tři miliardy korun.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí