Magazín / ARCHÍV

Hospod s nejlepším pivem přibývá, nově i na vesnicích
Skvěle načepované pivo není již jen výsadou Prahy a dalších velkých měst. Hospod a restaurací, které umí pečovat o český národní nápoj, přibylo i navzdory pandemii, a to i v menších městech.
Zájem o CNG nadále roste. V průměru přibývají 2 plničky měsíčně, výrazně se zvyšují prodeje bioCNG
Průměrná cena CNG činí v Česku více než 38 Kč/kg. Navzdory drahému zemnímu plynu je však stlačený metan ve srovnání s benzínem ještě o něco výhodnější, než tomu bylo před rokem.
Žijeme déle, ale trápí nás choroby, říkají kardiologové
Namísto toho, aby si ve stáří užívali zasloužený odpočinek, běhají po doktorech a z platíček loupají čím dál více léků. To je podle českých kardiologů případ Čechů, kteří jsou na špici ve výskytu kardiovaskulárních onemocnění v Evropě.
Světový den luštěnin připomene hlavní výhody čočky, hrachu i fazolí nejen v jídelníčku
10. února si již tradičně připomínáme Světový den luštěnin - svátek, který je věnován fazolím, čočce, hrachu i jejich příbuzným. Podle zdravotníků by proto luštěniny měly být zařazeny do jídelníčku alespoň dvakrát týdně, u vegetariánů a veganů dokonce každý den.
Česká astrofotografie měsíce za leden 2022 - obří duch na obloze
Je to vlastně duch na obloze. Obří, ale obtížně zaznamenatelný. Tento extrémně slabý objekt, novou planetární mlhovinu označovanou jako "Titan nebula", se podařilo fotograficky zachytit vítězi lednového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce, astrofotografu Zdeňkovi Vojčovi.
8 rad, kterak udržet při životě akumulátor
A je to tady – přišly teploty pod nulou. Nemusíte sledovat předpověď počasí, kupovat si meteo stanici, ani vyhlížet z okna a odhadovat námrazu na oknech aut. Stačí jen ráno poslouchat zvuk úmorně trápeného motoru, který ne a ne naskočit, až startér ze sebe vydá poslední zachraptění, po němž následuje ticho.
Volkswagen zveřejnil ceny nového T-Roc Cabriolet
Fanoušci jízdy s větrem ve vlasech si už mohou plánovat pro nadcházející sezonu příjemné výlety s novým kabrioletem T-Roc. Autorizovaní prodejci značky Volkswagen v České republice začali totiž přijímat objednávky na nový T-Roc Cabriolet, nabízený na českém trhu za cenu již od 805 900 Kč.
Lékařka radí, kdy po covidu znovu začít se sportem
Pandemie onemocnění covid-19 již zasáhla velkou část české populace. Drtivá většina lidí se přitom po prodělání nemoci naštěstí mohla vrátit znovu do běžného života, a to včetně sportovních aktivit. Ty však není vhodné začít provozovat příliš brzy, aby naopak dobře míněná aktivita tělu neuškodila.
Zimní bunda do autosedačky nepatří. Volný pás je riziko
Nesprávné upevnění autosedačky a usazení dítěte do ní zvyšuje v případě nehody riziko zranění. Snad nejčastější chybou je, že dítě je v autosedačce až moc oblečené.
Rok 2021 přinesl změnu preventivních prohlídek zraku. Lékaři to vítají
Leden je pro mnohé obdobím předsevzetí. Mezi nejčastější z nich patří lépe dbát o své zdraví. Kromě sportu a zdravého jídelníčku, péče o zdraví zahrnuje i pravidelné preventivní návštěvy u lékaře. Plány ale často rychle vezmou za své, prevenci Češi podceňují. K lékaři zpravidla zamíří, až když mají potíže.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

DOPRAVA

17. srpna 1869

zahájila v Brně provoz první koňská tramvajová linka v českých zemích.

TECHNIKA

17. srpna 1982

vychází první hudební optický disk. První hudebním CD se stává album ABBA The Visitors. Původně mělo mít CD 60 minut jak LP, ale SONY trvá na 74 minutách, aby se na jedno CD vešla celá Beethovenova Devátá symfonie.

ZAJÍMAVOSTI

17. srpna 1999

byl luxusní pražský hotel Inter-Continental prodán za tři miliardy korun.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí