Magazín / ARCHÍV

Češi na internetu zbytečně riskují aneb čtyři časté chyby v nakládání s osobními daty
K internetu se denně připojuje přes 80 procent Čechů starších 16 let. Jen málokdo z nich si ale uvědomuje, jaké datové stopy po sobě na internetu zanechává a komu nevědomky poskytuje své osobní údaje. Jakých chyb v ochraně svých dat se lidé nejčastěji dopouštějí?
Kardiologové vyzývají – volejte záchranku hned při prvních příznacích
Pokles teplot, vysoká vlhkost vzduchu, předvánoční stres nebo hádka s partnerem – to vše může být poslední kapkou vzniku infarktu, kterému zimní období „přeje“ více než zbytek roku.
Do Česka míří nová franšízová síť autoservisů Quick Stop Car. V blízkosti čerpacích stanic jich má vyrůst více než 400
Okolí desítek čerpacích stanic se od příštího roku výrazně promění. Na trh se chystá vstoupit franšízová síť autoservisů Quick Stop Car, která plánuje během následujícího roku zprovoznit přes 60 servisních jednotek, do roku 2024 by jich mělo být přes 400.
Vytvořte si sladké dárkové visačky, případně ozdoby na stromeček
Co takhle si letos vyrobit sladké visačky, které připevníte vánočním dárkům. Nebo si ověste stromeček lahodnými perníkovými ozdobami...
Co odhalily GPS lokátory skryté v elektroodpadu?
Sdružení Arnika ukrylo 25 polohovacích zařízení do vysloužilé elektroniky, která z Evropy a USA mnohdy nelegálně putuje do rozvojových zemí, kde se rozebírá za nevyhovujících podmínek ohrožujících zdraví lidí a životní prostředí, její nepotřebné části se pak pálí na otevřeném ohni. 10 kusů z tohoto experimentu je zatím v oběhu, jeden z nich už bohužel skončil, kde neměl.
Pět tipů, jak nevšedně zabalit dárky pod stromeček
Balení dárků je pro někoho kreativní zábava, pro jiného nepříjemná součást předvánočních příprav. Jak originálně, jednoduše a rychle zabalit dárek?
Pivovar Litovel láká lidí do hospod na nový hořký ležák
Pivovar Litovel si pro všechny milovníky zlatavého moku připravil na Vánoce novinku, Sváteční hořký ležák 11%.
Superlehká a superrychlá exoplaneta, na výzkumu se podíleli také Češi
Na poměry extrasolárních planet je GJ 367b drobeček. S polovinou hmotnosti Země je nově objevená planeta jednou z nejlehčích mezi téměř 5 000 dnes známými exoplanetami.
Nová ŠKODA FABIA získala pět hvězdiček v testu Euro NCAP
Nová Škoda Fabia dosáhla vynikajících výsledků v rozsáhlých nárazových a bezpečnostních testech organizace Euro NCAP.
Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2021 získal snímek „CTB-1 (Abell 85)“ Vladímíra Nádvorníka
Popusťme uzdu fantazii a představme si konec doby ledové, mezolit a našeho předka, ležícího v trávě po náročném lovu. Kdoví, třeba se někdy podíval na oblohu ... a možná viděl tuto supernovu. Dnes na jejím místě můžeme vyfotografovat mlhovinu, která výbuchem hvězdy vznikla. Nesmírně náročná fotografie zobrazuje pozůstatek výbuchu supernovy vzdálený od nás téměř 10 000 světelných roků, který má úctyhodný průměr 98 světelných roků a rozpíná se rychlostí přes 1 000 km/s.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

DOPRAVA

17. srpna 1869

zahájila v Brně provoz první koňská tramvajová linka v českých zemích.

TECHNIKA

17. srpna 1982

vychází první hudební optický disk. První hudebním CD se stává album ABBA The Visitors. Původně mělo mít CD 60 minut jak LP, ale SONY trvá na 74 minutách, aby se na jedno CD vešla celá Beethovenova Devátá symfonie.

ZAJÍMAVOSTI

17. srpna 1999

byl luxusní pražský hotel Inter-Continental prodán za tři miliardy korun.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí