Magazín / ARCHÍV

Bojovník s tuberkulózou má vlastní známku
Tichý, nenápadný muž, tak popsali kolegové člověka, který nesmazatelně zasáhl do boje s tuberkulózou po celém světě – Čecha, který byl horkým kandidátem na udělení Nobelovy ceny, ale zemřel dřív, než ji mohl dostat.
Srdce potřebuje železo, lidé se srdečním selháním ho mají málo
Bušení srdce, nemožnost popadnout dech, slabost, obrovská únava, zhoršení stávající choroby – to jsou příznaky nedostatku zásobního železa v krvi, kterým trpí téměř polovina lidí se srdečním selháním.
Těstoviny s kuřecím masem a brokolicí
V této tradiční toskánské verzi těstovin s kuřecím masem a brokolicí se brokolice vaří v páře a olivovém oleji, dokud se nezemulguje do skvělé omáčky.
Jak působí klimatická změna na lesy? Ve hře Lesaria si to může vyzkoušet každý
Ve vylepšené verzi webové hry Lesaria od FSC ČR si můžou hráči vyzkoušet, jakým způsobem je třeba pečovat v období probíhajících klimatických změn o lesy.
Oční poradna: jak pečovat o kontaktní čočky a co určitě nedělat?
Kontaktní čočky nosí zhruba deset procent Čechů, kteří mají potíže se zrakem. Častěji je volí mladí lidé, zejména ženy. Nošení kontaktních čoček má ale svá pravidla. Pokud se jimi jejich nositelé neřídí, riskují nepříjemné záněty očí i trvalé poškození zraku.
Rychlá kari omáčka
Připravte si ke kuřeti, vepřovému, rybám nebo mořským plodům, houbám či zelenině krémové kari za méně než 10 minut.
Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2021 obdržel snímek FN v souhvězdí Andromedy
Neznámý pohled na známé hvězdné pole - tak by se dala nazvat vítězná fotografie říjnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce.
Kvalitní zimní obutí se opravdu vyplatí…
Nekvalitní obutí významně snižuje efektivitu asistenčních systémů zajišťujících ovladatelnost vozidla.
Nepodceňujte účinky koření. Dobře poslouží na talíři i v domácí lékárničce
Používáme je denně v kuchyni při dochucování jídel a často si ani neuvědomujeme, že koření může mít příznivý vliv nejen na chuť našich pokrmů, ale také na naše zdraví.
Úspěšná léčba zmrzlého ramene se bez rázové vlny neobejde
Typickým projevem prochladnutí svalů je syndrom zmrzlého ramene. Člověka přepadne znenadání, ovšem s o to větší intenzitou bolesti.
4 5 6 7 8 9 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí