KAM NA VÝLET / Botanické zahrady a arboreta

Popis: Arboretum ve Frýdku-Místku.
Arboretum ve Frýdku-Místku.
Autor / zdroj: frydekmistek.cz

Dominantou arboreta jsou dvě jezírka propojená Panským potokem

FRÝDEK-MÍSTEK

Arboretum ve Frýdku-Místku nabízí obyvatelům i návštěvníkům města prostor k relaxaci v příjemném prostředí plném zajímavé a nevšední zeleně, doplněné odpočinkovými plochami.

Arboretum se rozprostírá na ploše zhruba dvou hektarů v blízkosti nemocnice a hospice. Rozrostlá zeleň vytváří spolu s jezírky, dřevěnými lávkami, obrostlými pergolami a dalšími estetickými prvky velice příjemnou a jedinečnou odpočinkovou zónu téměř uprostřed města.

Působivé jsou také po celý rok kvetoucí trvalkové záhony s modrými zvonky, žlutými hořci nebo podzimními astrami. K vidění jsou i bahenní rostliny, bylinky a léčivky, nechybí vřesoviště s vřesovci, azalkami a rododendrony, ani romantické rosarium se sadovými i pnoucími růžemi různých barev.

Dominantou arboreta jsou především dvě jezírka propojená Panským potokem s přirozenými prameny vtékajícími do jeho koryta. Vedou přes něj dřevěné lávky. V arboretu je i vyhlídka, ze které je možné kochat se pohledem nejen na zeleň, ale i na jezírko. Návštěvníci mohou posedět na lavičkách krytých dřevěnými pergolami různých tvarů a při troše štěstí v této oáze spatří divoké bažanty, divoké kachny plovoucí na hladině jezírka nebo kuňkající žáby.

Na území arboreta jsou umístěny informační tabule s orientační mapou, otevírací dobou a návštěvním řádem. Arboretum je přístupné od dubna do října vždy od 8 do 20 hodin. Od listopadu do března bývá zavřeno.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

Hasiči vyprošťovali v pondělí večer až do noci Scanii s těžkým nákladem

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí večer více než čtyři hodiny ve Fryčovicích u nehody nákladního automobilu Scania, jehož návěs

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskutečn

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM