KAM NA VÝLET / Botanické zahrady a arboreta

Popis: Faunapark ve Frýdku-Místku.
Faunapark ve Frýdku-Místku.
Autor / zdroj: zoofm.cz

Nadšenci chtějí obnovit faunapark ve Frýdku-Místku

FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdek-Místek měl v minulosti malou zoo přímo v centru města. Skupina nadšenců usiluje o to, aby na stejném místě vznikl faunapark, který by pomáhal s osvětou v oblasti ochrany přírody a ekologie. Navíc by tady rádi pořádali celou řadu akcí.

Parta nadšenců kolem Petra Dvořáčka a Petry Vlasákové vytrvale usiluje o obnovu faunaparku ve Frýdku-Místku. Společně s mnoha dalšími dobrovolníky vytváří příjemné a inspirativní místo pro aktivní odpočinek, vzdělávání, společenský a osobní rozvoj místních obyvatel, návštěvníků a turistů Frýdku-Místku.

Jejich cílem je vybudovat a provozovat malý flora a fauna park jako komunitní a rodinné centrum. Park se nachází ve Frýdku-Místku v ulici Na Příkopě 1221. Na tomto místě v polovině 20. století stávala frýdeckomístecká zoo a před ní sloužil areál jako odpočinkový parčík rodině Landsbergerů.

Nadšenci chtějí vybudovat klidovou zónu a zákoutí s lavičkami, přírodní dětské hřiště, minizoo se zvířaty nenáročnými na chov, jako jsou kozy, ovce, slepice, kachny, páv či morče. Dále kontaktní park, kde bude možné si zvíře pohladit, půjčit a vyvenčit, ale také vytvořit edukační centrum, které by vzdělávalo v oblasti přírod\, ekologie a ochrany životního prostředí. Součástí faunaparku by v budoucnu mohla být i naučná stezka a kavárna.

Ve faunaparku chtějí v budoucnu pořádat Dny otevřených dveří parku, přednášky a vzdělávací akce, kroužky a workshopy, společenské akce, dětské dny, případně i koncerty, divadla, letní kino a hlavně otevřít park veřejnosti.

Nadšenci chtějí také zapojit dobrovolníky a širokou veřejnost do budování, rekonstrukce a provozu parku.

Více informací najdete na webu zoofm.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

Hasiči vyprošťovali v pondělí večer až do noci Scanii s těžkým nákladem

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí večer více než čtyři hodiny ve Fryčovicích u nehody nákladního automobilu Scania, jehož návěs

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskutečn

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM