KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Aquapark Olešná při letním náporu návštěvníků.
Aquapark Olešná při letním náporu návštěvníků.
Autor / zdroj: frydekmistek.cz

Aquapark na Olešné nabízí mnoho atrakcí a krásný výhled na panorama Beskyd

FRÝDEK-MÍSTEK

Aquapark na Olešné návštěvníkům nabízí spoustu atrakcí venku i uvnitř. Při plavání a v létě při opalování se můžete kochat výhledem na panorama Beskyd.

Letní aquapark Olešná se skládá ze dvou nerezových bazénů propojených skluzavkou, přelévavým vodopádem, mosty a chodníčky. Je navržen pro rekreační, relaxační i sportovní účely. Délka plaveckého bazénu činí 50 metrů. Celková vodní plocha je 1 879 metrů čtverečních. Travnatá plocha je o rozloze 12 000 metrů čtverečních. Celková okamžitá kapacita Letního aquaparku je 3 000 osob.

Mezi nejoblíbenější atrakce venkovního aquaparku patří dva tobogány, skluzavka, vodní chrlič, vodní dělo, vodní perlička, houpací hrnec či masážní trysky.

Děti se mohou vyřádit v dětském bazénu s vodním ježkem a skluzavkou. K dispozici je také relaxační bazén se skluzavkou do zálivku.

Plavecký bazén měří 50 metrů, disponuje čtyřmi dráhami a startovními bloky.

Návštěvníci se mohou slunit na trávníku nebo dřevěných lehátkách. Mohou si zapůjčit také slunečníky. V areálu je hned několik stánků s občerstvením, hřiště na beach volejbal a nohejbal. 

Krytý aquapark láká na obří tobogán či divokou řeku
Krytý aquapark disponuje hlavním nerezovým bazénem navrženým pro rekreační a relaxační účely, nikoliv jako plavecký pro závody. Jeho délka činí 25 metrů, šířka téměř 17 metrů a hloubka se pohybuje v rozmezí od 1,1 do 1,25 metru. Celková plocha bazénu je 300 metrů čtverečních. Teplota vody je 31 °C, teplota vzduchu pak 34 °C. Celková okamžitá kapacita krytého aquaparku je 200 osob.

Největší atrakcí krytého aquaparku je obří tobogán s převýšením 10 metrů a délkou 90 metrů, dále divoká řeka v délce 92,3 metru, vodní chrliče a děla, masážní trysky v bazénových stěnách, lavice s kombinovanou vodní a vzduchovou masáží či vodní lůžko se vzduchovou masáží.

Součástí krytého aquaparku je také saunový svět, který návštěvníkům nabízí tureckou aroma páru, římskou solnou lázeň, finskou saunu či sauna bar.

Pokud návštěvníkům vyhladoví, mohou využít restauraci.

Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský nerezový bazén v samostatné odhlučněné zóně, o rozměrech 6 x 4 metry s hloubkou 10 až 30 centimetrů a vodními atrakcemi – zvonem, ježkem, stříkacím nosorožcem Bubu či stěžněm s plachtou, který dotváří vzhled lodi. 

Podrobnější informace najdete na webu aquaparku aquapark-olesna.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Moravskoslezský kraj zkouší ničit viry a bakterie ve vybraných vlacích speciálními nanonástřiky

Jak co nejúčinněji dezinfikovat hromadné dopravní prostředky a snížit tak riziko přenosu bakterií a virů? Budou speciální nanonástřiky fungovat ve vla

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Město Frýdek-Místek nakoupilo roušky a předává je zdravotníkům, zítra začne distribuce seniorům

Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký předal odpoledne Nemocnici ve Frýdku-Místku 2.500 kusů roušek z nanotextilie s účinností respirátoru FFP2. Zítra

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM