KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Žermanická přehrada.
Žermanická přehrada.
Autor / zdroj: Jan Smekal

Žermanická přehrada je v obložení rekreantů především v létě

ŽERMANICE

Žermanická přehrada patří mezi střediska vodní rekreace na Frýdecko-Místecku. V okolí je několik soukromých chat i hotelů. Na jejich březích pak kempy ke stanování a restaurace.

Přehrada sice byla vybudovaná v letech 1951 až 1957 hlavně kvůli tomu, aby zásobovala provozní vodou několik velkých firem v kraji, ovšem v dnešní době je hlavně v letních měsících vyhledávaná spoustou rekreantů. Ti se tady mohou vyřádit do sytosti. Kromě plavání mohou také jezdit na surfech, paddleboardech, šlapacích kolech i menších plachetnicích.

V sezoně se na přehradě konají mezinárodní soutěže ve vodním lyžování a sportovním potápění. Je vhodná také pro rybaření. 

Technické zajímavosti
Vodní nádrž Žermanice byla vybudovaná v letech 1951–1957 na řece Lučině. Hráz je vysoká 31,5 metru a dlouhá 500 metrů. Žermanická přehrada slouží k vodohospodářským a rekreačním účelům včetně možnosti provozování plachetních sportů.

Nádrží byla zaplavena obec Soběšovice a část Dolních Domaslavic. Celkový objem nádrže činí 25,015 milionu kubických metrů.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

Hasiči vyprošťovali v pondělí večer až do noci Scanii s těžkým nákladem

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí večer více než čtyři hodiny ve Fryčovicích u nehody nákladního automobilu Scania, jehož návěs

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskutečn

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM