KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Přehrada Olešná.
Přehrada Olešná.
Autor / zdroj: Jan Smekal

Olešnou vyhledávají surfaři i rekreanti. Kolem přehrady jezdí bruslaři

FRÝDEK-MÍSTEK

Přehrada Olešná na okraji Frýdku-Místku je vyhledávaná rybáři i rekreanty, kteří mohou využít zdejší autokemp. K dispozici jsou také restaurace a cyklostezka lemující přehradu. Tu využívají hlavně inline bruslaři.

Vodní hladinu často brázdí surfaři, vyznavači kiteboardingu, jednou v roce se tady konají také závody plachetnic, které pořádá oddíl z Palkovic. Mnozí přehradu využívají také ke koupání, byť je v její blízkosti venkovní i krytý aquapark. Pláže jsou travnaté, vstup do vody písčitý a pozvolný. V areálu je i naturistická pláž. Parkování je možné např. poblíž jachtingu Palkovice na levém břehu přehrady.

Okolo přehrady vede cyklostezka dlouhá 4,5 kilometru. Nejčastěji ji využívají inline bruslaři a cyklisté. Popřípadě rekreační běžci. Přímo u přehrady je také několik restaurací, půjčovna koloběžek a multifunkční dětské hřiště.

Vodní plocha přehrady slouží také k chovu ryb. Jihozápadním směrem od vodní nádrže se zvedají Palkovické hůrky a za příznivého počasí jsou jižně od přehrady pěkně vidět vrcholky Beskyd. Vodní nádrž Olešná má zemní sypanou hráz, která je dlouhá 393 metrů a vysoká 18 metrů. Vodní plocha zaujímá prostor 87 hektarů a nachází se v nadmořské výšce 315 metrů.

Výstavba přehrady probíhala v letech 1960 až 1964 na stejnojmenné řece Olešná. Vodní nádrž byla postavena jako zásobárna vody pro průmysl a jako ochrana proti povodním. Později vznikl na březích vodní nádrže rekreační areál s kempy a sezónními restauracemi.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Policisté byli vysláni na hádku mezi partnery, v bytě nalezli pěstírnu konopí

Překvapení v podobě pěstírny konopí čekalo třineckou policejní hlídku, která byla vyslána k domácí rozepři mezi partnery do jednoho z bytů panelové zá

Razantní navýšení linek: na Pustevny jezdí z Rožnova 10 spojů denně

Dobrá zpráva pro všechny milovníky Pusteven a Radhoště, kteří nejezdí nebo nechtějí jezdit na hory autem: počet autobusů jezdících z Rožnova pod Radho

22. 2. 2020 se uskuteční 6 svateb

Magické datum 22. 2. 2020 si ve Frýdku-Místku vybralo pro vstup do manželství hned šest svatebních párů. Věří, že jim přinese štěstí do budoucího živo

DNES SE STALO

VYNÁLEZY23. února 1893

Rudolf Diesel získal patent na dieselový motor.

VĚDA23. února 1941

v USA proběhla první izolace čistého plutonia.

POZVÁNKA OBRAZEM