KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum včelařství se pyšní i nejstaršími slaměnými úly až po úly z polystyrenu
 
Autor / zdroj foto: vcelaricifm.cz

Muzeum včelařství Chlebovice / Frýdek-Místek

Starobylé chlebovické Fojtství je státem chráněný objekt. Byl zde vybudován včelařský skanzen a muzeum včelařství. V muzeu jsou umístěny úly od nejstarších slaměných úlů až po nejnovější úly z tvrzeného polystyrenu.

V naučném areálu Domu včelařů se nachází včelařské muzeum, včelařský skanzen, naučná zahrada včelařsky významných rostlin, naučný včelín, včelařská prodejna, muzeum Chlebovin a Bezručova kraje.
Návštěvník má možnost vzdělávat se nejen v oboru včelařství, ale i historie a životního prostředí. Skupinové zájezdy využívají i videoprojekce o životě včel, přednášek o včelách, včelaření i včelích produktech, ukázky výroby svíček a medového občerstvení.

V muzeu jsou umístěny úly od nejstarších slaměných úlů až po nejnovější úly z tvrzeného polystyrenu. Uvidíte zde i řadu medometů včetně nejstaršího. Nechybí zde medaile, odznaky a známky s včelařskou tematikou. Mezi exponáty je i dekret Marie Terezie o včelařství. Ve včelařském domě se provádějí kurzy, přednášky, výstavy, oslavy a přijímají zájezdy. V medovém sklípku zraje medovina a proslulý medový likér - Místecký Medák. V objektu je umístěna i včelařská prodejna.

Více informací najdete na webu www.vcelaricifm.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.