AKTUÁLNĚ / Společnost

Pivovar ocenil motorkáře, kteří pomohli okradenému Chilanovi
Martin Šilha a Vojtěch Lavický. 
Autor / zdroj foto: Radek Tulis

Chilský cestovatel Abel Kike Pina Rodriguez projel na svém motocyklu více než 40 zemí světa. Když dorazil do Prahy, motorku mu tady ukradli… Nešťastnému cizinci se rozhodli pomoci čeští motorkáři. Jeden z nich daroval motocykl, další uspořádali sbírku, ze které starší stroj nechali opravit a zbylo dokonce i na nové vybavení. Rodinný pivovar Bernard solidaritu ocenil a motorkářům předal hned dvě Bernardovy ceny. K ocenění patří také velké zlaté srdce a pivo na rok zdarma.

Jednu ze dvou cen převzal Martin Šilha, který cestovateli daroval motocykl, druhou cenu pivovar věnoval obecně motorkářům a lidem, kteří přispěli do sbírky na pomoc okradenému Chilanovi. O uspořádání sbírky se zasloužili Michal Dřímal a Vojtěch Lavický. Předání ceny proběhlo ve skvělé atmosféře v Motorkářském doupěti v Humpolci, kde si před nedávnem Chilan darovaný motocykl i přebíral.

Rodinný pivovar Bernard ocenil solidaritu motorkářů. „Kromě toho, že společně pomohli člověku okradenému daleko od domova, jejich počin je i snahou napravit pošramocenou pověst naší země. Ukázali, že lidé u nás dokážou i pomáhat,“ popsal motivy pro udělení ceny Zdeněk Mikulášek z pivovaru.

Pivovar oceňuje Bernardovou cenou osoby i kolektivy nebo organizace za pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy. Pivovar v minulosti cenu udělil například za férovou hru ve sportu, za záchranu života nebo jinou nezištnou pomoc druhým, cenu získaly např. i sportovní týmy či nadace.

Přehled oceněných a jejich příběhy najdete na webu Rodinného pivovaru Bernard.

Autor / zdroj: Radek Tulis

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.