AKTUÁLNĚ / Společnost

Osmiletý Vojta významně přispěl k včasnému poskytnutí první pomoci
Osmiletý Vojta významně přispěl k včasnému poskytnutí první pomoci. 
Autor / zdroj foto: Lukáš Humpl

Frýdek-Místek

Záchranáři ZZS MSK ve středu 30. srpna na frýdecko-místecké základně ocenili za poskytnutí pomoci osmiletého Vojtu a jeho maminku. Oba se zachovali duchapřítomně a správně, když poskytli první pomoc ženě, který zkolabovala na ulici. 

Vojta cestoval v automobilu přes Frýdek-Místek se svou maminkou, když ji z ničeho nic upozornil na neobvyklou situaci, které si během jízdy městem při pohledu z okénka všimnul: "Babička, leží na chodníku s otevřenou pusou...".

Maminka zareagovala příkladně, otočila vozidlo a vrátila se k místu, které chlapec určil, aby se přesvědčila, zda někdo skutečně potřebuje pomoc. Na ulici mezi stromy opravdu ležela žena v seniorském věku, která tam zkolabovala. Vojtova maminka poskytla pacientce základní první pomoc a přivolala posádku záchranné služby, která následně zajistila další potřebnou péči. Zarážející přitom podle jejích slov je, že po celou dobu se u nich nezastavil žádný chodec, ani jiný řidič, aby nabídl pomoc.

Správné jednání a rozhodnutí je třeba ocenit, aby byly motivací lidem i v dalších situacích, při nichž je zapotřebí pomoci jinému člověku. Záchranáři proto ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek pozvali ve středu 30. srpna Vojtu i s rodiči na výjezdovou základnu ve Frýdku-Místku. Chlapci předali plyšového Kryštůfka, který je symbolem pomoci nejen dětským pacientům, ale také edukace dětí v oblasti první pomoci. Zážitkem byla možnost prohlédnout si vybavení a prostory sanitních vozidel. Vojta s maminkou obdrželi také několik dalších drobných dárků jako upomínku na den, kdy se zachovali všímavě a příkladně.

Autor / zdroj: Lukáš Humpl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.