AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Dva zranění při střetu na sjezdovce v Beskydech
 
Autor / zdroj foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Bílá

Týmy zdravotnické záchranné a horské služby zasahovaly ve středu 8. března po poledni u vážné kolize na sjezdovce. Několik minut po dvanácté hodině převzali operátoři prvotní informaci o střetu a zranění dvou lyžařů ve ski areálu Bílá. Na pomoc vzlétl vrtulník LZS a vyjela pozemní zdravotnická posádka.

Dvaačtyřicetiletý muž, po kolizi krátce v bezvědomí, byl se záchranáři již později v kontaktu. Utrpěl však těžké poranění v oblasti obličeje, jevil známky otřesu mozku a zraněnu měl rovněž horní končetinu. Horská služba pacienta svezla na saních pod sjezdovku, kde se o něj postarali záchranáři. Muže zajistili krčním límcem, uložili do podtlakové matrace, žilním vstupem zahájili podávání léků. Poté jej letecky transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Druhý, pětadvacetiletý účastník kolize, musel být ošetřen se středně závažným poraněním dolní končetiny. Také u něj záchranáři přikročili k zajištění žilního vstupu a podání léků, stejně jako tepelného komfortu. Předán byl do další péče úrazové ambulance nemocnice Frýdek-Místek.

Autor / zdroj: Lukáš Humpl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.