AKTUÁLNĚ / Doprava

Sdílená kola jsou ve Frýdku-Místku opět k dispozici
 
Autor / zdroj foto: Jana Musálková Jeckelová

Frýdek-Místek

Obyvatelé Frýdku-Místku mohou opět využívat sdílená kola. Společnost Nextbike, která je s podporou města provozuje, navýšila jejich počet ze 170 na 200 ks.

Frýdkem-Místkem je opět možné projíždět na sdílených kolech. Provozovatel připravil pro obyvatele 200 kusů bicyklů, což je o 30 více než loni.

„Prvních 15 minut je pro každého cyklistu díky podpoře města zdarma, za dalších 45 minut zaplatí 24 Kč,“ uvedl náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj, podnikání, dotace a integrované teritoriální investice Jakub Míček (ANO 2011).

Součástí systému sdílených kol jsou nadále i nedaleké obce Sviadnov, Staré Město, Baška, Dobrá, Žabeň a Paskov, v nichž je možné si bicykl zapůjčit i na konci jízdy ponechat ve stojanu. V úvaze je propojení provozu s Ostravou a Havířovem. 

V loňském roce cyklisté uskutečnili ve Frýdku-Místku 85 298 výpůjček, z nichž 94 % bylo do 15 minut. Na sdílených kolech lidé urazili 73 114 kilometrů. Kola si půjčovali nejčastěji v červnu, kdy uskutečnili 12 037 výpůjček. Nejfrekventovanějším dnem s 635 výpůjčkami byl 24. červen. Kola si ve větší míře půjčovali návštěvníci hudebního FM City Festu.

Autor / zdroj: Jana Musálková Jeckelová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.