VOLNÝ ČAS / Akce pro děti

Pět dní plných pohybu a spousty zážitků. Takový byl příměstský tábor SKP
Příměstský tábor nabídl i praktické ukázky výcviku služebních psů.  
Autor / zdroj foto: Jan Smekal

FRÝDEK-MÍSTEK

Ukázky výcviku služebních psů, návštěva horského lanového parku Tarzanie, cvičné štoly ve Staříči i Malého světa techniky v Dolních Vítkovicích, ale také spousta pohybových a sportovních her. Příměstský tábor SKP nabídl pětidenní program, při kterém se děti ani chvíli nenudily. Navíc poznaly nové kamarády.

Minulý týden se potřetí uskutečnil příměstský tábor SKP. Trenéři se snažili vymyslet co nejpestřejší program. Šlo jim o to, aby se bavily všechny děti bez ohledu na věk nebo pohlaví.

„V pondělí byl program spíše seznamovací, přesto intenzivní. Celý den jsme se věnovali pohybovým nebo sportovním hrám. V úterý jsme bohužel nedokázali poručit větru, dešti a téměř celý den nám propršelo. I tak jsme ale stihli ukázku místního kynologického klubu,“ uvedl jeden z trenérů SKP Martin Pomichálek s tím, že děti se podívaly, jak se cvičí psi. Viděly, jak dokážou zneškodnit ozbrojeného násilníka.

„Slunečné středy jsme využili k návštěvě koupaliště ve vesnici Trnávka. Děti si zahrály plážovou házenou, fotbálek a opekly si i špekáčky na ohni. Čtvrteční dopolední program se konal v lanovém parku Tarzanie. Všechny děti musím pochválit a hlavně ty, které překonaly svůj strach z výšky a trasu zvládly,“ zdůraznil Pomichálek. „Odpoledne jsme navštívili cvičnou štolu ve Staříči. Děti měly možnost se podívat, v jakých podmínkách pracovali jejich dědové. Zjistily, jaký je v dole hluk, a ne moc velký prostor,“ pokračoval trenér SKP.

„V pátek jsme zkusili netradičně trénink gymnastiky s trenérkou místního gymnastického klubu v jejich tělocvičně. Děti si zkusily různé posilovací cvičení, ale pokusily se i o různé akrobatické prvky. Celý týden jsme završili odpolední návštěvou Malého světa techniky v Ostravě. Celá výstava se nesla v duchu velké průmyslové revoluce. Děti si zkusily na simulátoru letět letadlem i řídit vlak. Myslím, že si to děti dostatečně užily,“ poznamenal Pomichálek.

„Tímto bych chtěl poděkovat kolegům trenérům, kteří se věnovali dětem, dále rodičům, kteří nám své ratolesti půjčili a sponzorům tábora, bez kterých bychom nemohli uskutečnit tak bohatý program,“ uzavřel Pomichálek.

Autor / zdroj: Jan Smekal

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.