VOLNÝ ČAS / Turistika

Účastníci Beskydské sedmičky si opět užijí kouzlo hromadného startu. na zvládnutí 101 km mají 29 hodin
Za´vodni´k B7 2021 na Radhosˇti. 
Autor / zdroj foto: Adam Knesl

Beskydy

Třináctý ročník extrémního závodu klepe na dveře a tisíce účastníků Koňská mast Beskydské sedmičky 2022 si po dvou “covidových” ročnících užijí legendární závod v plné kráse. O posledním srpnovém víkendu (26. 8. - 28. 8. 2022) je čeká 101 kilometrů dlouhá trasa z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm přes nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd.

Na start závodu ve sportovním areálu STaRS v Třinci se postaví 3000 závodníků a mnohé z nich jistě potěší fakt, že v itinerář trasy nedošlo k žádným změnám a profil závodu je tak identický jako v loňském roce. „Jsem nesmírně rád, že se letos opět můžeme vrátit k hromadnému startu Beskydské sedmičky, který má mimořádné kouzlo a náboj a pro všechny na třineckém atletickém stadionu patří vždy k nezapomenutelným a mimořádně silným zážitkům. V předchozích dvou ročnících jsme museli organizačně výrazně reagovat na covid, letos si ale všichni užijí B7 v její plné kráse,” těší ředitele závodu Libora Uhra.

Vzhledem ke zvýšenému zájmu diváků a fanoušků v posledních letech sledovat účastníky B7 přímo na trase, dojde letos v údolích na místech občerstvovacích stanic k dočasnému omezení dopravy, aby byl zabezpečen průjezd například vozidlům IZS či místním.

Koňská mast Beskydská sedmička 2022 odstartuje na atletickém stadionu v Třinci přesně ve 20:45, v následujících hodinách bude čekat závodníky posupně výběh či výšlap na Javorový, Ropici, Travný (traverz), Lysou horu, Smrt, Čertův mlýn, Pustevny, Radhošť a na závěr pak Velký Javorník. Na zdolání 101 km dlouhého extrémního přechodu s převýšením  5500 metrů mají všichni závodníci 29 hodin a bude zajímavé sledovat, zda se podaří překonat loňský rekord, kdy B7 dokončily tři čtvrtiny startovního pole.

I díky tomu se podařilo v roce 2022 vybrat v rámci tradičního charitativního projektu Každý metr pomáhá rekordní částku. Účastníci a fanoušci B7 v cílovém prostoru na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm loni naplnili kasičku částkou převyšující 270 tisíc korun. „Beskydská sedmička není již zdaleka jen o úžasných sportovních výkonech, má výrazný charitativní přesah, na kterém spolupracujeme s Institutem bazální stimulace a spřízněnými organizacemi v Česku i na Slovensku. Loňská částka nám vyrazila dech a skvěle ukazuje charakter a duši všech okolo B7. Je pro nás velkou výzvou loňský rekord překonat,” pokračuje Libor Uher.

Přestože start Koňská mast Beskydské sedmičky 2022 se uskuteční v poslední prázdninový pátek ve 21:45 hodin, tak nejrychlejší závodníky můžeme očekávat v cili na frenštátském náměstí v sobotu  již po osmé hodině ráno. Vždyť vítěz 12. ročníku B7, devatenáctiletý ultramaratonec Matěj Beneš, zvládl trasu  totiž absolvovat ve fantastickém čase 11 hodin 20 minut a 48 vteřin. Drtivá většina účastníků vytoužený cíl uvidí až v sobotu v odpoledních hodinách a ti největší bojovníci až v noci na neděli, kdy přesně v čase 1:45 skončí limit pro dokončení závodu.

Neděle 28. srpna pak bude patřit slavnostnímu ukončení 13. ročníku Koňská mast Beskydské sedmičky 2022, kdy se v 9:00 hodin uskuteční koncert oblíbené kapely z Valašského Meziříčí Docuku a od 11:00 hodin pak bude probíhat slavnostní vyhlášení vítězů.

Autor / zdroj: Adam Knesl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.