VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Boboffka v Čeladné se mění na BoboPark. Přibyla další atrakce

ČELADNÁ

Jsou to už více než tři roky co v Čeladné začala fungovat bobová dráha. Od té doby se na ni svezlo více než 70 tisíc lidí a stala se vyhledávaným cílem rodinných výletů. K prvnímu červnu se Boboffka mění na BoboPark a návštěvníkům nabídne zcela novou atrakci.

V lese na stromech přímo vedle bobové dráhy byl vybudován nový lanový park. Stavba zabrala čtyři měsíce a realizovala ji renomovaná olomoucká firma, která má za sebou již desítky realizací nejen v České republice. 

Park je určen pro celou rodinu, děti zde mohou již od 120 cm výšky. Po celou dobu jsou návštěvníci dvojitě jištěni, takže jsou v bezpečí. Vybrat si mohou ze čtyř možných cest, od dětské po těžkou. Trasy mají celkovou délku 504 metrů a obsahují 42 překážek a pět lanovek. Dětská trasa je umístěna tak, aby se děti nebály, zato nejtěžší trasa vystoupá až do výšky 10 metrů a nabídne skutečný adrenalin.

Dětská vstupenka na jednu trasu stojí 220 korun, celodenní na všechny trasy pak děti vyjde na 550 korun. Dospělí zaplatí za jednorázové vstupné o 40 korun více, za celodenní pak 650 korun.

Vybudováním lanového parku rozvojové plány vlastníků areálu nekončí. „V dolní části BoboParku okolo stávajícího parkoviště vlastníme další pozemky o rozloze dvou hektarů. Plánujeme na nich vystavět vesnici v korunách stromů, tobogánovou věž, labyrint a další atrakce. Největším lákadlem by se mělo stát velké vodní hřiště s jezerem,“ řekl Jakub Bernady, jednatel společnosti, která areál provozuje.

Celková investice do areálu přesáhne 150 milionů korun. „Na velkou část našich nových plánů již máme potřebná povolení. Další etapu bychom chtěli pro veřejnost otevřít již příští sezónu. Uvidíme, zda se nám podaří zajistit potřebné finance. Náklady na bankovní financování jsou nyní dvakrát vyšší oproti době, kdy jsme stavěli bobovou dráhu,” doplnil Bernady. 

Cesta k BoboParku vede přes centrum Čeladné, u restaurace Na Rozcestí návštěvníci odbočí směr Podolánky a pak už cesta autem trvá zhruba 4 minuty. Z parkoviště pak je možné jít 5 minut pěšky zpátky přes most, odvážnějším se nabízí možnost využít dobrodružnou stezku a řeku překonat po kamenech.

Bobová dráha v Čeladné je situována do masivu Malé Stolové v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Návštěvu BoboParku je tedy ideální spojit s výletem nebo výšlapem na některý z místních vrcholů a nebo se jen tak projít podél řeky dále na Podolánky. Součástí BoboParku je také bufet s nabídkou občerstvení včetně zmrzliny.

Autor / zdroj: Jakub Bernady


Boboffka v Čeladné se mění na BoboPark. Přibyla další atrakce.
Boboffka v Čeladné se mění na BoboPark. Přibyla další atrakce. 
Autor / zdroj foto: Jakub Bernady

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.