AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Na základní škole na náměstí Míru mají novu školní družinu
Nová školní družina ve škole na náměstí Míru. 
Autor / zdroj foto: Kateřina Dobešová

BRNO

Dvě třídy pro školní družinu, kabinet jako zázemí pro pedagogy a prostor pro školního pedagoga. To vše nyní mají navíc v základní škole na náměstí Míru 3.

Základní škola je zřizovaná městskou částí Brno-střed a je to menší škola rodinného typu. Navštěvuje ji přibližně 250 dětí. Má také pěknou zahradu, kde má každá třída svůj záhonek a dva altány, kde pravidelně během teplých měsíců probíhá výuka.

Dlouhodobým nedostatkem školy však bylo málo prostoru pro děti ve školní družině, volný čas musely některé třídy trávit v kmenových učebnách. Nyní zde však z bývalého třípatrového školnického bytu vznikly nádherné prostory pro dvě školní družiny, kabinet a vhodný prostor pro práci školního psychologa.

Rekonstrukce byla technicky velmi složitá, prostory nebyly původně moc vhodné pro učebny. Nové družiny nyní nabízí otevřený prostor s mnoha zákoutími, které přímo lákají ke hrám. Jsou už také kompletně vybaveny novým dětským nábytkem, herními prvky a výtvarnými potřebami pro výuku i volnočasové tvoření.

„Investice ve výši 3,5 milionu korun se určitě vyplatila. Škola doposud musela pro družinu používat klasické kmenové učebny a školní psycholog neměl dostatečný prostor pro svou práci. Jak pro vedení školy, tak i pro nás, jako zřizovatele, je hlavním cílem, aby se všichni ve škole cítili dobře a to nejen žáci, ale i učitelé,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Základní škola na náměstí Míru 3 má dlouhou historii. V srpnu 1928 bylo započato se stavbou budovy školy za dozoru městského stavitele Emila Králíka podle projektu architektů Bohuslava Fuchse a Josefa Poláška. Vznikla jedna z nejmodernějších školních budov v Brně s betonovou rámovou konstrukcí, s cihlovou výplní a rovnou střechou. Také řešení oken, dveří, bezesparých podlah, vestavěný nábytek, centrální šatna u vchodu i terasa nad tělocvičnou sloužící pro oddech dětí o přestávkách bylo neobvyklé a moderní. Od jejího založení prošla škola řadou úprav a rekonstrukcí, stále si však zachovává svou původní architektonickou podobu.

Autor / zdroj: Kateřina Dobešová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.