AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Rodiče ve Frýdku-Místku mohou pomoci zlepšit fungování městských škol
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Shutterstock

Frýdek-Místek

Frýdecko-místecká radnice pokračuje ve zvyšování kvality městských škol. Nyní připravila dotazník pro rodiče žáků. Chce zjistit, jak jsou rodiče spokojeni s fungováním zařízení a co by si přáli zlepšit.

Jak jste spokojeni se školou, do které posíláte svého potomka? Nejen tuto otázku nyní pokládá frýdecko-místecká radnice rodičům dětí, které docházejí do městských základních škol. Cílem anonymního dotazníku je zjistit, jak jsou rodiče spokojeni, nebo naopak, co jim vadí, a zapracovat na případném zlepšení.

Otázky se týkají především fyzického a duševního bezpečí na školách a komunikace školy s rodiči. Město dále chce zjistit, jak se dítě ve škole cítí anebo zda je přetěžováno. Rodiče se mohou také vyjádřit ke kvalitě výuky jednotlivých předmětů.

„Naším cílem je maximálně podporovat děti a zaměstnance škol, včetně ředitelů, k co nejzodpovědnějšímu přístupu k této etapě vzdělávání. Vyplněním dotazníku nám rodiče pomohou zkvalitnit komunikaci a klima na školách. Zpětná vazba a informace od rodičů jsou pro nás velmi důležité a využijeme je pro zlepšení úrovně vzdělávání. Děkuji všem, kteří se zapojí,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Již loni primátor města zahájil systematické návštěvy všech městských školských zařízení. Cílem bylo zhodnotit úroveň jednotlivých škol, ať už šlo o vybavení, zázemí nebo kvalitu výuky.

Dotazník připravila Komise pro výchovu a vzdělávání Rady města Frýdku-Místku, v jejímž čele je držitel prestižní ceny Global Teacher Prize v České republice za rok 2019 Tomáš Chrobák, který se zároveň probojoval mezi padesátku semifinalistů ve světovém měřítku této soutěže.

Dotazník rodičům rozeslala ředitelství jednotlivých škol prostřednictvím informačních systémů.

Autor / zdroj: Jana Musálková Jeckelová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.