KULTURA / Film

K-popový sen NTC Dream se ukáže poprvé ve filmu i v českých kinech
 
Autor / zdroj foto: Aerofilms

K-pop už dávno překročil hranice domovské Jižní Koreje a stal se celosvětovým fenoménem. Miliony fanoušků sledují každý krok svých chlapeckých i dívčích idolů, u kterých není podstatná pouze hudba samotná, ale i jejich rozpoznatelné osobnosti, opulentní vizuální stránka každé skupiny a perfektní taneční vystoupení. Do filmového světa nyní premiérově vstupuje chlapecká k-popová kapela NTC Dream se snímkem NTC THE MOVIE: In A DREAM. Na plátnech českých kin se objeví pouze 30. listopadu a 3. prosince 2022, a to například v síti Cinema City, Premiere Cinemas, Bio Central v Hradci Králové a dalších kinech po celé republice.

NCT Dream jsou jednou ze čtyř podskupin třiadvacetičlenné „jednotky“ NTC, kterou v roce 2016 založila společnost SM Enterteinment. Samotní NCT Dream jsou v pořadí třetí a vznikla se záměrem vytvořit sestavu muzikantů v teenagerském věku – v Koreji tedy maximálně 20 let. Původně tedy měli členové po dosažení tohoto věku formaci opouštět, nakonec se ale, snad i vlivem úspěchu první sestavy, členové NCT Dream nemění. V současné době NTC Dream tvoří Mark, Renjun, Jeno, Haechan, Jaemin, Chenle a Jisung.

Snímek NTC THE MOVIE: In A DREAM vznikl během jejich druhého samostatného dechberoucího koncertu NCT DREAM TOUR THE DREAM SHOW2: In A DREAM, který se uskutečnil na legendárním Olympijském stadionu, největším stadionu v Jižní Koreji a vysněné koncertní lokaci všech hudebníků. Koncertní událost, kterou by si na plátnech kin fanoušci kapely a K-popu neměli nechat ujít, obsahuje také záběry ze zákulisí, exkluzivní rozhovory s muzikanty a jejich vize budoucnosti, jakou si členové kapely představují mimo pódium. Vychutnejte si i vy působivý triumfální moment, který sedmičku mladých kluků zachycuje na cestě k vrcholu.

NCT Dream společně debutovali v dubnu 2016 singlem Chewing Gum. V té době bylo v průměru muzikantům sotva šestnáct let. Komerčním průlomem se stalo EP We Boom, které v roce 2019 z NTC Dream udělalo jednu z deseti nejprodávanějších hudebních formací na domácí scéně a vyneslo jim i několik cen. Dalším komerčním milníkem se stalo debutové album Hot Sauce, jehož předprodeje dosáhly více než 1,7 milionů prodaných kopií. Titul nejprodávanější desky první poloviny roku 2021 v tamní hitparádě i ocenění v podobě alba roku v Soeul Music Awards, už za těchto okolností zase tak velkým překvapením nebylo. Až do současnosti vydali NTC Dream šest singlů, čtyři EP a dvě alba a v roce 2018 se objevili v žebříčku nejvlivnějších teenagerů podle amerického časopisu Time.

Filmový sen NTC THE MOVIE: In A DREAM vstoupí do českých kin pouze na dva večery. První možnost bude ve středu 30. listopadu, druhá pak v sobotu 3. prosince. V rámci série Koncerty v kině distribuuje společnost Aerofilms.

Autor / zdroj: Eva Barborková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.