KULTURA / Festivaly

Festival Ladná Čeladná začíná již tento pátek
Festival Ladná Čeladná v roce 2019. 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Čeladná

Již v pátek 6. srpna se Čeladná promění ve festivalové městečko a návštěvníkům nabídne dvoudenní program, tradičně zaměřený především na rodiny s dětmi. Line-up letošního šestého ročníku zdobí taková jména jako Vypsaná fixa, Janek Ledecký, Vltava, Kapitán Demo či Pavel Dobeš. Kromě koncertů nebude chybět bohatý doprovodný program, například čtení pohádek, divadelní představení, tvůrčí dílny, soutěže či herní zóna, v níž si bude možné vyzkoušet nejrůznější sporty a otestovat své pohybové dovednosti.

Místo v line-upu mají kromě známých jmen české hudební scény také mladé nadějné kapely. „Mohu vypíchnout třeba Nedivoč, Izabel, písničkářku Kaczi nebo brněnské Where Are We Now se zpěvákem Luckym, který je proslulý svým charizmatickým soulovým hlasem. Za pozornost stojí také německá skupina Batiar Gang, která potěší zejména milovníky balkánských rytmů. A pokud na festival zamíříte s dětmi, nenechte si ujít interaktivní koncert Bombarďák či vystoupení Mixle v piksle, při němž zpěvák z Vypsané fixy spolu s dalšími hudebníky odehrají známé dětské písničky v rockové podobě,“ komentuje letošní hudební nabídku ředitel festivalu Jindřich Vaněk.

Pro malé návštěvníky je dále určen program neziskové organizace Celé Česko čte dětem, v rámci něhož bude předčítat třeba Janek Ledecký, členové kapely Vltava, písničkářka Naty Hrychová nebo herci ze Staré arény Ostrava či divadelních uskupení Cestovadélko a Ententýky. Děti se mohou také zapojit do Dílny malého novináře pod vedením rozhlasové žurnalistky a spisovatelky Michaely Veteškové, která pod záštitou Českého rozhlasu pořádá workshopy o současném mediálním prostředí. Chybět nebudou ani kreativní dílny zaměřené na tvoření obrázků z písku, třpytivé tetování a malování na obličej. Příznivci sportu by pak neměli vynechat herní zónu, kde si lze zahrát kupříkladu badminton, malý fotbal, basketbal, florbal, lukostřelbu, ruské kuželky a kroket. K dispozici budou rovněž stolní hry, jako pružinkový fotbálek, stolní minigolf, mini stolní tenis nebo stiga hokej.

Opatření proti onemocnění covid-19

„Při přípravě festivalu jsme se snažili vytvořit takový program, který osloví dospělé i děti a nabídne prostor pro příjemné zážitky s rodinnou a přáteli. Věřím, že se nám to povedlo a potkáme se ve festivalovém areálu v hojném počtu, a to i přes koronavirová opatření, která jsme povinni dodržovat. Touto cestou bych chtěl požádat všechny návštěvníky, aby si na našich webových stránkách znovu v den konání festivalu ověřili konkrétní vládní nařízení a podmínky pro účast na hromadných veřejných akcích,“ uvedl Jindřich Vaněk. Pro vstup do areálu je potřeba předložit doklad o negativním výsledku testu na covid-19, doklad o prodělané nemoci nebo doložit certifikát o ukončeném očkování. Přesné znění podmínek pro vstup lze najít na stránkách festivalu www.ladnaceladna.cz.

Nechat se otestovat je možné i přímo na místě v testovacím stanu. „Je nicméně nutné počítat s tím, že testováním na místě se prodlužuje doba, kterou lidé stráví u vstupní brány. Budeme proto velice rádi, pokud k nám návštěvníci dorazí s již platnými doklady, čímž se celý proces odbavení zrychlí,“ apeluje Jindřich Vaněk. Odbavení urychlí také nákup vstupenek v předprodeji, což lze učinit online na stránkách festivalu nebo v Knihovně a informačním centru Čeladná. V pátek a sobotu lze stále zakoupit vstupenky online, k dostání budou rovněž na pokladně u vstupu do areálu. Za zvýhodněnou předprodejovou cenu se budou vstupenky prodávat do čtvrtku 5. srpna.

Autor / zdroj: Michaela Vávrová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.