SPORT / Házená

Starší žáci SKP ovládli brněnský HOTEL VISTA CUP. Turnaj vyhráli se stoprocentní bilancí
Starší žáci SKP Frýdek-Místek ovládli brněnský HOTEL VISTA CUP. 
Autor / zdroj foto: archiv klubu

Frýdek-Místek / Brno

Zlín, Brno, Liberec i Olomouc. Se všemi těmito soupeři si dokázali postupně poradit starší žáci SKP Frýdek-Místek a mohli se tak radovat z triumfu na HOTEL VISTA CUPU v Brně. Trenér Radim Hustopecký chválil tým především za bojovnost a nasazení.

Vzhledem k tomu, že starší žáci SKP absolvovali před HOTEL VISTA CUPEM jen pět tréninků v hale, neodjížděli na brněnský turnaj s žádnými velkými vyhlídkami.

„Během prvních tréninků jsme si za tu krátkou chvíli ukázali, co po klucích budu v letošní sezóně chtít jak v obranné, tak v útočné fázi. Proto jsem jel do Brna jen s očekáváním, jak si to přebrali a jak naše hra bude vypadat. Byl jsem mile překvapen, že kromě jednoho poločasu za celou dobu kluci předváděli házenou, na které se dá stavět do budoucna,“ uvedl trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek Radim Hustopecký.

Jeho svěřenci na HOTEL VISTA CUPU sehráli postupně čtyři utkání. „První zápas se Zlínem jsme zvládli vyhrát v poměru 18:17. Zde musím pochválit kluky za bojovnost, protože na začátku druhého poločasu prohrávali o sedm branek 5:12. Přesto dokázali nepříznivě se vyvíjející duel otočit ve svůj prospěch. V dalším klání přehráli Liberec 22:18, dále pak domácí Brno 27:19 a nakonec Olomouc 26:14,“ přiblížil Hustopecký.

Turnaj měl poodhalit především to, jak na tom starší žáci jsou po prvních trénincích v hale. „Celkově máme za sebou dva týdny tréninků, ale podstatnou část strávili kluci na atletickém ovále. Z pohledu naší předvedené hry hodnotím turnaj kladně, ale samozřejmě jsme teprve na začátku sezóny a je zde hodně věcí, na kterých budeme společně pracovat,“ poznamenal Hustopecký, který své svěřence chválil za bojovnost v každém utkání. „Dvojnásob to pak platilo hlavně v prvním střetnutí se Zlínem, kdy se nám povedlo otočit nepříznivě se vyvíjející skóre, kdy jsme na začátku druhého poločasu prohrávali o sedm branek,“ zdůraznil trenér starších žáků SKP.

Chvílemi pak ve hře SKP nefungovala obrana, ve které chyběla větší komunikace. „Obraně jsme však věnovali zatím jen jeden trénink. Věřím, že postupem času se zlepší a bude fungovat podle mých představ,“ řekl Hustopecký, podle kterého by prvenství na HOTEL VISTA CUPU mělo všem hráčům dodat motivaci do dalších tréninků a chuť na sobě dále pracovat a zlepšovat se.

Autor / zdroj: Jan Smekal

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.