SPORT / Baseball

Klasik zabodoval 4. místem v kategorii Masters na FirstCupu
Klasik na parníku.  
Autor / zdroj foto: Adam Vávra

Frýdek-Místek

Několik let neměl Frýdek-Místek svůj tým na nejprestižnějším baseballovém turnaji hráčů do osmi let v České republice, jenž nese název FirstCup. Letos tomu bylo jinak a mladí Klasici v konkurenci 16 nejlepších tuzemských týmů uspěli velmi dobře. 

Klasik si vybojoval účast mezi šestnáctkou nejlepších v kvalifikačním turnaji v Orlové v květnu letošního roku. Díky tomu mohl odehrát třídenní turnaj v Brně, kde mladí hráči i hráčky Frýdku-Místku sehráli vyrovnané partie s týmy, které dlouhodobě patří mezi špičku v republice. Zejména souboj s Blanskem v playoff, který se musel několikrát nastavovat se zapíše do paměti všem zúčastněným. V rámci samotného turnaje tak Klasik obsadil konečné 10. místo.

Obrovský úspěch ale Frýdek-Místek zaznamenal v individuálních soutěžích Masters, kde se jako tým umístil na 4. místě a do budoucích let nastavil laťku hodně vysoko. „Mise splněna nad očekávání. Čtvrté místo v Masters mi vyrazilo dech. Zařadit se mezi kluby jako Třebíč Nuclears, Eagles Praha a Hrochy Brno je pro mě velké ocenění. Odpovídá to ale tomu, co ty děti učíme a je to pro nás důkaz, že to děláme dobře. Ještě víc si cením toho, že nám silné týmy řekly, jaký z nás měly respekt. Do vzájemných utkání s námi dle jejich slov šly s velkými obavami. Celý turnaj je náročný. Máme odehraných osm zápasů, včetně toho, že dva duely jsme odehrály na dvounásobný čas, což je velmi náročné pro ty děti. Opravdu jsme to velmi důstojně obstáli a pro děti velká poklona. Vyhrály si to on sami,“ řekla po úspěšném turnaji hlavní trenérka nejmladších baseballistů Iva Kretková.

Ta také hledala příčiny úspěchu svého celku, na tomto náročném turnaji. „My jsme neměli díru v sestavě. Nebyl tam nikdo, kdo by neuměl odpálit. Měli jsme spoustu odpalů, dokonce i třímetových. V této kategorii vyhrává ten, kdo udělá víc outů, nebo ví kam má hrát. A dělá mi velkou radost, že naše děti to ví. Rozumí té hře. Za rok udělaly velký pokrok.“

Po úspěšném World Baseball Classic objevilo baseball mnoho rodičů i dětí a zájem o tento sport se zvedá i ve Frýdku-Místku. „Měli jsme hodně mladý tým, což je hodně dobrý základ do FirstCupu pro příští rok. Nyní to stačí doplnit těmi, kteří teprve začínají chodit. Navíc máme za sebou hodně náborů, takže spoustu dětí ještě asi přijde. Můj veliký cíl je ty děti nadchnout pro tu hru. Radost dětí je pro mě velká odměna,“ dodala s úsměvem bývalá softbalová hráčka a nyní trenérka baseballu.

Autor / zdroj: Ján Jabrocký

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.