Zpravodajství

Pro zdraví ušli 40 tisíc kilometrů
Frýdek-Místek
Do podzimní výzvy 10 000 kroků se opět zapojil Frýdek-Místek, za který soutěžilo 150 účastníků ve věku od osmi do 73 let
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Ceny jízdného v příměstských autobusech se změní. vyplatí se nakupovat elektronicky
Moravskoslezský kraj
Kvůli razantnímu nárůstu cen pohonných hmot a dalších nákladů na veřejnou dopravu se v Moravskoslezském kraji změní ceny jízdného v příměstských autobusech. Cestující budou muset počítat s tím, že si od půlky prosince za jízdenku připlatí. Vyplatí se bezhotovostní nákupy.
Frýdek-Místek hledá nominanty na cenu města za rok 2022
Frýdek-Místek
Kdo by si zasloužil Cenu statutárního města Frýdku-Místku? Radnice přijímá tipy na kandidáty na získání prestižního ocenění za rok 2022.
Ve dvou obcích Moravskoslezského kraje budou lidé znovu volit nové zastupitele
Hrčava / Bílčice
Obecní volby se budou příští rok opakovat ve dvou obcích Moravskoslezského kraje – v Bílčicích na Bruntálsku a Hrčavě na Frýdecko-Místecku. Vyhlásil to ministr vnitra Vít Rakušan.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Zájem o „taxík pro seniory“ opět stoupl, platnost průkazek se prodlužuje
Frýdek-Místek
Občané Frýdku-Místku mají stále větší zájem o „seniortaxi“. Magistrát eviduje nárůst počtu přepravených cestujících. Novinkou je, že již vydané „letošní“ průkazky, kterými se senioři musí řidiči prokazovat, platí i v roce příštím.
Mokré podpaží a dlaně? Lékaři z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí ví, jak na ně
Třinec
Nechme tentokrát stranou typická onemocnění, kterými se cévní chirurgie zabývá, a podívejte se na problematiku, ke které se cévní chirurgie dostala trochu náhodou.
Střet motocyklu s automobilem v Třinci si vyžádal dvě zraněné
Třinec
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli odpoledne u střetu motocyklu s automobilem na Frýdecko-Místecku.
Moravskoslezský kraj navštívil rekordní počet turistů
Moravskoslezský kraj
Statistiky hlásí nárůst počtu turistů v regionu. Nejvíce návštěvníků zavítalo ve 3. kvartále letošního roku do turistické oblasti Beskydy.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

KULTURA

8. prosince 1980

byl smrtelně postřelen před svým newyorským bytem John Lennon, bývalý člen skupiny The Beatles.

PŘÍRODA

8. prosince 1967

byla vyhlášena CHKO Jizerské hory. Rozkládá se na větší části plochy Jizerských hor a na východě přímo sousedí s Krkonošským národním parkem.