Zpravodajství / ARCHÍV

Na Panských Nových Dvorech přibude autobusová zastávka
Radnice nechá vystavět novou autobusovou zastávku na Panských Nových Dvorech. Požádali o ni občané. Nástupní a výstupní místo pro městskou hromadnou dopravu vznikne na přístupové komunikaci k městské skládce ve Frýdeckém lese.
Třinecké gymnázium má novou moderní tělocvičnu. Změnilo se i venkovní sportoviště
Z areálu Gymnázia Třinec zmizela stará budova tělocvičny z 50. let minulého století. Nahradila ji jednopodlažní moderní novostavba, která je napojená na hlavní budovu gymnázia. Úprav se dočkalo i venkovní sportoviště.
První zimní zásah Horské služby Beskydy na sněhu
Horská služba Beskydy má za sebou první zásah na sněhu v letošní zimě. Z vrchu Travný transportovali záchranáři ženu se zraněnou nohou.
Talentovaní středoškoláci z Moravskoslezského kraje dostali ocenění
Olympijští medailisté, úspěšní designéři nebo programátoři i laureáti prestižních cen. Mezi středoškoláky v regionu je spousta talentů s mimořádnými úspěchy při studiu nebo mimoškolních aktivitách. Jako poděkování si převzali ocenění z rukou Stanislava Folwarczneho, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport.
O dny otevřených dveří na SŠ je enormní zájem. Čeho si všímat a na co se ptát?
Na středních školách začínají dny otevřených dveří. Jde o hlavní událost, podle které si uchazeči školu vybírají. K jarním přijímačkám míří nejsilnější ročník za posledních 15 let.
Začala rekonstrukce vodního díla Baška
Po 60 letech bezproblémového provozu vodního díla Baška na potoce Baštice byla zahájena rekonstrukce bezpečnostního přelivu, který následně umožní bezpečné a spolehlivé převedení extrémních povodní a odolá účinkům kontrolní tisícileté povodňové vlny.
Rodiče ve Frýdku-Místku mohou pomoci zlepšit fungování městských škol
Frýdecko-místecká radnice pokračuje ve zvyšování kvality městských škol. Nyní připravila dotazník pro rodiče žáků. Chce zjistit, jak jsou rodiče spokojeni s fungováním zařízení a co by si přáli zlepšit.
Další školy mohou požádat o obědy pro děti zdarma, příspěvek mohou získat i zpětně
Moravskoslezský kraj se už sedmým rokem zapojil do projektu Obědy do škol. Nabízí školám, aby si zažádaly o příspěvky na obědy pro děti ze sociálně slabších rodin. Letos mohou mít zdarma obědy kromě dětí z mateřinek a základních škol také středoškoláci. Moravskoslezský kraj na tento projekt získal z evropských zdrojů 63 milionů korun, dalších 7 má alokováno ve svém rozpočtu. Tyto peníze jsou určené na tento a příští školní rok.
Informační znalosti tisíců žáků otestuje národní soutěž IT-SLOT. Obstáli byste?
14. ročník soutěže IT-SLOT letos opět prověří vědomosti tisíců dětí z 8. a 9. tříd základních škol, a to z informatiky, aplikované matematiky a logického myšlení. Učitelé mohou registrovat své žáky až do 10. listopadu na webu soutěže.
Nová sbírka DARUJ F-M podpoří vybudování stezky pro horská kola
Frýdek-Místek pokračuje se sbírkovým projektem DARUJ F-M. Prostřednictvím veřejné sbírky podpoří vybudování stezky pro horská kola, tzv. flow trail, na Palkovických hůrkách.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.

Historie

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

Objevy

28. listopadu 1520

proplul Ferdinand Magellan průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí