Zpravodajství / ARCHÍV

Odpadové Oskary míří k obcím Moravskoslezského kraji
Nejméně směsného odpadu produkovali v roce 2021 obyvatelé obcí Fulnek, Bukovec a Bocanovice. Všechny obce dosahují nízké produkce směsného odpadu dlouhodobě.
Vypouštění přehrady Baška bylo úspěšně dokončeno
Povodí Odry ve spolupráci s Českým rybářským svazem a studenty Ostravské univerzity ukončilo prázdnění vodní nádrže Baška, kterou čeká rekonstrukce. Společnými silami se podařilo eliminovat ztráty na rybách a mlžích, jež byli převezeni do vodní nádrže Olešná.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Policisté hledají svědky nehody v Dobré
Policisté se obrací na případné svědky dopravní nehody, ke které došlo dne 30. září 2022 krátce před 14:30 hodin v obci Dobrá na Frýdeckomístecku.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.
Policisté si posvítili na viditelnost chodců i cyklistů
Policejní preventisté spolu s dopravními a pořádkovými policisty nezahálí a v tomto týdnu připomínají chodcům potřebu užití retroreflexních prvků celokrajskou dopravně preventivní akcí, která se zaměřuje na viditelnost chodců i cyklistů.
Na koloběžce pomaleji, Frýdek-Místek přidal zóny se sníženou rychlostí
Ve Frýdku-Místku přibyly zóny omezující rychlost pro sdílené koloběžky. Jejich maximální rychlost je 25 km/h, celkem již na šesti místech ve městě ale platí omezení.
Parkovné ve Frýdku-Místku je možné nyní platit mobilem i online
Řidiči již mohou parkovné ve Frýdku-Místku platit mobilem i online. Město zprovoznilo mobilní aplikaci, díky které má být parkování snadnější.
Vážný a smrtelný úraz v Karviné a na Frýdecko-Místecku
Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu odpoledne a večer u dvou závažných úrazů. Odehrály se nejprve v Karviné a poté na Frýdecko-Místecku. U obou zasahovaly lékařské pozemní týmy a také vrtulník LZS.
Děti ohrožené chudobou dostanou i letos školní obědy zdarma
I v tomto školním roce získá přes tři tisíce dětí z Moravskoslezského kraje příspěvek na obědy ve školách. Pro děti ze sociálně a ekonomicky slabých rodin zajistil kraj z evropských peněz zdravé stravování za téměř 21,4 milionu korun.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Dnes se stalo

KULTURA

8. prosince 1980

byl smrtelně postřelen před svým newyorským bytem John Lennon, bývalý člen skupiny The Beatles.

PŘÍRODA

8. prosince 1967

byla vyhlášena CHKO Jizerské hory. Rozkládá se na větší části plochy Jizerských hor a na východě přímo sousedí s Krkonošským národním parkem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí