Zpravodajství / ARCHÍV

Velký den pro Frýdek-Místek – obchvat kompletně zprovozněn
Frýdek-Místek se po více než čtvrt století dočkal kompletního otevření obchvatu. Stavbu rozdělenou na dvě etapy provázely rozsáhlé komplikace. Po spuštění provozu se otevírají jedinečné možnosti upravit město necitlivě rozdělené průtahem.
Frýdek-Místek zavádí první změny v dopravě na Hlavní třídě
Radnice ve Frýdku-Místku zavádí první ze změn na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bude obnoveno levé odbočení z místní komunikace ve Frýdlantské ulici na silnici I/48 v ulici Janáčkově.
Záchranáři resuscitovali na Frýdecko-Místecku muže zasaženého elektrickým proudem
Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu odpoledne u závažného úrazu na Frýdecko-Místecku. Zásah elektrickým proudem v obci Hrčava byl krajskému operačnímu středisku oznámen v půl třetí.
Školáci soutěžili v jízdě na kole
Tradiční soutěž o putovní pohár pro žáky 4. tříd uspořádala Městská policie Frýdek-Místek ve spolupráci s Českým červeným křížem a dalšími partnery na dopravním hřišti v ulici Pionýrů v Místku. Soutěžní družstva tvořily skupinky dvou děvčat a dvou chlapců.
Školáci zaznamenali vzpomínky pamětníků
Šest školních týmů z Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí vyzpovídalo pamětníky v projektu Příběhy našich sousedů. Jejich vzpomínky na druhou světovou válku, nelehké období 50. let nebo na sovětskou okupaci v roce 1968 tak školáci zachovali pro budoucí generace. Tento vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum finančně podpořilo město Frýdek-Místek.
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.
Klasik zabodoval 4. místem v kategorii Masters na FirstCupu
Několik let neměl Frýdek-Místek svůj tým na nejprestižnějším baseballovém turnaji hráčů do osmi let v České republice, jenž nese název FirstCup. Letos tomu bylo jinak a mladí Klasici v konkurenci 16 nejlepších tuzemských týmů uspěli velmi dobře.
Mladší žáci SKP Frýdek-Místek se rozloučili se sezonou 8. místem na Polanka cupu
Mladší žáci SKP Frýdek-Místek završili letošní sezonu na Polanka cupu, kde obsadili 8. místo. Pro některé hráče to byly poslední zápasy v této věkové kategorii.
Jedenáctka slavila 30 let. Je jedinou Rorýsí školou ve Frýdku-Místku
Bublinková show, vystoupení žáků, šermířů, divadlo, zpěv, ale také workshopy v učebnách, výroba pamětních dukátů v keramické dílně a sportovní aktivity na hřišti. Jedenáctka oslavila výročí 30 let od založení školy.
Mezi vítězi kuchařské soutěže pro děti jsou dva týmy z Brna a jeden hustopečský
Finále Zdravé 5 vyvrcholilo na konci května kuchařským kláním v Praze, kde se v pěti kategoriích utkalo 15 nejlepších týmů z celé republiky. Brněnské Včeličky ze školky Hudcova vyhrály mezi dětmi z mateřských škol. Další dva školní týmy z jihu Moravy si vyvařily svých kategoriích bronz. Celkově se do jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 330 týmů.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

27. září 1825

vypravil George Stephenson parní vlak mezi městy Stockton-on-Tees a Darlington v Anglii.

Doprava

27. září 1981

uvedli ve Francii do provozu první trať TGV mezi Paříží a Lyonem.

Kultura

27. září 1900

bylo otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí