Zpravodajství / ARCHÍV

Mokřady pro lidskou pohodu. Ornitologové zvou na vycházky za ptáky ke Světovému dni mokřadů
Na 2. února připadá Světový den mokřadů, v rámci kterého si na celém světě připomínáme důležitost těchto vodních ploch pro živočichy, rostliny, člověka i planetu. Datum odkazuje na den podepsání Úmluvy o mokřadech majících mezinárodní význam, jinak známé jako Ramsarská úmluva, 2. února 1971. U příležitosti oslav je naplánovaných mnoho akcí po celém světě, Česká společnost ornitologická (ČSO) se připojuje pořádáním vycházek na třech desítkách míst Česka.
Přes tři desítky zimních úrazů v Moravskoslezském kraji
Zdravotnická záchranná služba zasahuje v posledních dvou dnech u množství typicky zimních úrazů, mezi kterými dominují chodci po pádech a mladí lyžaři. Jen za pondělí a úterý vyjížděly posádky na území Moravskoslezského kraje k více, než třem desítkám takto zraněných.
Nový stomatologický rentgen v plném provozu
Koncem loňského roku si Nemocnice Třinec pořídila nový digitální orthopantomograf (OPG), jehož pořizovací náklady se vyšplhaly na téměř šest set tisíc korun.
ČPZP přispěje na genetické vyšetření párům, které plánují početí
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) doplnila od letošního roku nabídku preventivních programů o zcela nový program BabyGen. Výše příspěvku činí 4 000 korun a je určená k odhalení dědičných nemocí v období před plánovaným těhotenstvím.
Přes 800 vyléčených pacientů s poruchou srdečního rytmu pomocí nové metody
Kardiologové v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí jako na jediném pracovišti v Moravskoslezském kraji pomáhají aplikací pulsní energie i pacientům, pro které by dříve ablační léčba nebyla vůbec možná.
Ptačí hodinky se zúčastnilo už 21 tisíc dobrovolníků. Lidé mají čas na odeslání výsledků do 14. ledna
Šestého ročníku celorepublikového sčítání ptáků nejen na krmítkách se 5.–7. ledna podle průběžných výsledků zúčastnilo 21 tisíc sčitatelů. Celkové číslo ještě poroste. Lidé mají čas odevzdat výsledky svého víkendového pozorování do 14. ledna na ptacihodinka.cz. Poté je začne Česká společnost ornitologická (ČSO) odborně vyhodnocovat. Očekává, že finální očištěné výsledky bude mít do konce ledna.
Dotazník ukáže, zda se pacienti s rakovinou dostanou k léčbě včas
Co trápí pacienty s onkologickým onemocněním? Jak rychle se v jednotlivých regionech dostanou ke správné diagnóze a léčbě? Orientují se v tom, co je čeká? To vše se stále snaží zjistit spolek Hlas onkologických pacientů.
Záchranáři poprvé cvičili s novou speciální technikou
Ve čtvrtek 4. ledna se uskutečnilo první zaměstnání, v jehož rámci si moravskoslezští záchranáři osvojovali práci s novou technikou. Konkrétně se jednalo o nácvik se speciálním velkokapacitním vozidlem Volvo, štábním vozidlem, či výukovým a debriefingovým automobilem.
Mladému fanouškovi Ocelářů zatleskala v Třinci celá hala
Krásného Ježíška dostal sedmnáctiletý mladík Lukáš Stryja, který má Downovův syndrom. Díky Nadaci Agel a jejího projektu Plníme sny se mohl na Boží hod 26. prosince zúčastnit extraligového utkání Ocelářů s Vítkovicemi. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady Nadace AGEL Ing. Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 50 tisíc korun a během první třetiny za chlapcem přišel v současnosti zraněný Ocelář Marko Daňo, který mu předal svůj dres.
Budoucí rodiče projevili velký zájem
Den otevřených dveří na porodním a novorozeneckém oddělení, který se konal ve čtvrtek 7. prosince 2023, přilákal do Nemocnice Třinec necelou stovku budoucích rodičů. Nastávající maminky se tradičně setkaly s porodníkem, pediatrem, fyzioterapeutem, rovněž měly možnost seznámit se s práci duly a s výrobky pro miminka a maminky. Nechyběla ani prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

12. července 1971

byl zahájen provoz na prvním úseku dálnice D1. Vedl z Prahy do Mirošovic a měřil 21,3 km.

Letectví

12. července 2005

naposledy vzlétly stíhačky MiG-21 ve službách české armády.

Historie

12. července 1712

byl vydán císařský reskript, který moravským vrchnostem zakazoval nutit poddaným vlastní výrobky.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí