Zpravodajství / ARCHÍV

Frýdek-Místek zavádí první změny v dopravě na Hlavní třídě
Radnice ve Frýdku-Místku zavádí první ze změn na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bude obnoveno levé odbočení z místní komunikace ve Frýdlantské ulici na silnici I/48 v ulici Janáčkově.
Záchranáři resuscitovali na Frýdecko-Místecku muže zasaženého elektrickým proudem
Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu odpoledne u závažného úrazu na Frýdecko-Místecku. Zásah elektrickým proudem v obci Hrčava byl krajskému operačnímu středisku oznámen v půl třetí.
Školáci soutěžili v jízdě na kole
Tradiční soutěž o putovní pohár pro žáky 4. tříd uspořádala Městská policie Frýdek-Místek ve spolupráci s Českým červeným křížem a dalšími partnery na dopravním hřišti v ulici Pionýrů v Místku. Soutěžní družstva tvořily skupinky dvou děvčat a dvou chlapců.
Školáci zaznamenali vzpomínky pamětníků
Šest školních týmů z Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí vyzpovídalo pamětníky v projektu Příběhy našich sousedů. Jejich vzpomínky na druhou světovou válku, nelehké období 50. let nebo na sovětskou okupaci v roce 1968 tak školáci zachovali pro budoucí generace. Tento vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum finančně podpořilo město Frýdek-Místek.
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.
Klasik zabodoval 4. místem v kategorii Masters na FirstCupu
Několik let neměl Frýdek-Místek svůj tým na nejprestižnějším baseballovém turnaji hráčů do osmi let v České republice, jenž nese název FirstCup. Letos tomu bylo jinak a mladí Klasici v konkurenci 16 nejlepších tuzemských týmů uspěli velmi dobře.
Mladší žáci SKP Frýdek-Místek se rozloučili se sezonou 8. místem na Polanka cupu
Mladší žáci SKP Frýdek-Místek završili letošní sezonu na Polanka cupu, kde obsadili 8. místo. Pro některé hráče to byly poslední zápasy v této věkové kategorii.
Jedenáctka slavila 30 let. Je jedinou Rorýsí školou ve Frýdku-Místku
Bublinková show, vystoupení žáků, šermířů, divadlo, zpěv, ale také workshopy v učebnách, výroba pamětních dukátů v keramické dílně a sportovní aktivity na hřišti. Jedenáctka oslavila výročí 30 let od založení školy.
Mezi vítězi kuchařské soutěže pro děti jsou dva týmy z Brna a jeden hustopečský
Finále Zdravé 5 vyvrcholilo na konci května kuchařským kláním v Praze, kde se v pěti kategoriích utkalo 15 nejlepších týmů z celé republiky. Brněnské Včeličky ze školky Hudcova vyhrály mezi dětmi z mateřských škol. Další dva školní týmy z jihu Moravy si vyvařily svých kategoriích bronz. Celkově se do jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 330 týmů.
Týnka a Radovánek potřebují pomoc! Trpí vzácným genetickým onemocněním
Organizace Život dětem dvojčatům Týnce a Radovánkovi pomáhá už od narození, tedy celkem sedm let. Když se děti narodily, zdálo se, že to jsou krásná miminka, jenže po pár měsících se nevyvíjely tak jako ostatní děti a po dlouhých vyšetřeních se zjistilo, že trpí vzácným genetickým onemocněním, spinální svalovou atrofií 1. stupně.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.

Historie

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

Objevy

28. listopadu 1520

proplul Ferdinand Magellan průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí