Zpravodajství / ARCHÍV

Opravy reklamované části obchvatu potrvají do konce června
Zhruba půlkilometrový úsek loni otevřeného obchvatu Frýdku-Místku je kvůli nutným opravám uzavřený. Ředitelství silnic a dálnic opakovaně reklamuje cementobetonový povrch dálnice ve špatném stavu. Opravu zaplatí zhotovitel stavby.
Vaky pro stromy. Frýdek-Místek převzal ekologický dar
Stromům ve Frýdku-Místku dodají vláhu speciální vaky. 150 kusů vaků získalo město od Pivovaru Radegast. Společnost je darovala na základě projektu Radegast lidem, kterým podporuje v severomoravském regionu projekty zaměřené na zadržování vody v krajině.
Budoucí cukráři kouzlili s kávou. To bylo hlavní zadání letošní soutěže Marlenka Cup
Talířový dezert s použitím kávy, čokolády a jádrovin. Jasné zadání pro přípravu moučníku už 6. kola soutěže Marlenka Cup. Soutěže se účastnili žáci všech 7 krajských středních škol, na kterých se vyučuje obor Cukrář.
Přehrady na území povodí Odry jsou téměř plné
Před nástupem letního období je hydrologická situace na území povodí Odry velmi dobrá. Vodní díla budou k 1. květnu prakticky na svých zásobních hladinách, což je dobrý start pro nadcházející období, kdy lze předpokládat menší množství srážek.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Opakovaná mimořádná deratizace v Třinci
V pátek 31. března proběhne opakované položení deratizačních návnad do podzemních odpadových kontejnerů na území Třince. Vedení města a svozová společnost SMOLO rychle zareagovali na stížnosti občanů na hlodavce, kteří se v nádobách usadili. . Koncem ledna již proběhla jedna mimořádná deratizace.
Baseballisté Frýdku-Místku chtějí opět postoupit do Nadstavby o Extraligu
Již 1. dubna začne pro baseballisty Klasiku Frýdek-Místek nová sezona, kterou otevřou dvěma zápasy na hřišti Pelikans Bučovice. V minulém roce Klasik nedokázal postoupit do baráže o Extraligu, což by letos chtěl změnit.
Prezident Petr Pavel besedoval se studenty v tělocvičně místeckého gymnázia
Výjimečný závěr vyučování zažili studenti ze dvou frýdecko-místeckých gymnázií. V tělocvičně Gymnázia Petra Bezruče v Místku přivítali českého prezidenta Petra Pavla. Do školy zamířil v doprovodu své manželky Evy Pavlové a hejtmana Ivo Vondráka v rámci své cesty po Moravskoslezském kraji.
Frýdek-Místek bojuje s „odkladači“ odpadu vedle popelnic
Krabice od výrobků, pytle napěchované různým odpadem nebo nábytek a další. Ve Frýdku-Místku se rozmohl nešvar odkládání odpadu mimo nádoby nebo místa k tomu určená. Město domlouvá „odkladačům“ a kritická místa monitoruje.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.

Historie

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

Objevy

28. listopadu 1520

proplul Ferdinand Magellan průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí