Zpravodajství / ARCHÍV

Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Vánoční shon začal a s ním spousta úkolů a starostí, ale také příjemných svátečních aktivit, jako je pečení, zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo adventních svíček.
Zimní Srdíčkové dny
Tradiční zimní Srdíčkové dny začínají v pondělí 4. prosince a končí v pátek 8. prosince. Tuto tradiční sbírku pořádá o.p.s. Život dětem na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi již od roku 2000.
35letému Jiřímu z Nýdku, který je po těžké autonehodě upoután na invalidní vozík, nadělila Nadace AGEL peníze na nové boccia míče
Bylo to na jaře, když se Jiří Marsín vypravil na jízdu autem. Cesta ale byla mokrá, jeho vůz dostal smyk, vylétl z vozovky a bokem narazil do betonové zábrany. Po třech týdnech, které mladý muž strávil v nemocnici, odjel v rámci léčby do rehabilitačního centra Hrabyně. Tam poprvé vyzkoušel v rámci rekondice sport zvaný Boccia.
Na Panských Nových Dvorech přibude autobusová zastávka
Radnice nechá vystavět novou autobusovou zastávku na Panských Nových Dvorech. Požádali o ni občané. Nástupní a výstupní místo pro městskou hromadnou dopravu vznikne na přístupové komunikaci k městské skládce ve Frýdeckém lese.
Třinecké gymnázium má novou moderní tělocvičnu. Změnilo se i venkovní sportoviště
Z areálu Gymnázia Třinec zmizela stará budova tělocvičny z 50. let minulého století. Nahradila ji jednopodlažní moderní novostavba, která je napojená na hlavní budovu gymnázia. Úprav se dočkalo i venkovní sportoviště.
První zimní zásah Horské služby Beskydy na sněhu
Horská služba Beskydy má za sebou první zásah na sněhu v letošní zimě. Z vrchu Travný transportovali záchranáři ženu se zraněnou nohou.
Talentovaní středoškoláci z Moravskoslezského kraje dostali ocenění
Olympijští medailisté, úspěšní designéři nebo programátoři i laureáti prestižních cen. Mezi středoškoláky v regionu je spousta talentů s mimořádnými úspěchy při studiu nebo mimoškolních aktivitách. Jako poděkování si převzali ocenění z rukou Stanislava Folwarczneho, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport.
O dny otevřených dveří na SŠ je enormní zájem. Čeho si všímat a na co se ptát?
Na středních školách začínají dny otevřených dveří. Jde o hlavní událost, podle které si uchazeči školu vybírají. K jarním přijímačkám míří nejsilnější ročník za posledních 15 let.
Začala rekonstrukce vodního díla Baška
Po 60 letech bezproblémového provozu vodního díla Baška na potoce Baštice byla zahájena rekonstrukce bezpečnostního přelivu, který následně umožní bezpečné a spolehlivé převedení extrémních povodní a odolá účinkům kontrolní tisícileté povodňové vlny.
Rodiče ve Frýdku-Místku mohou pomoci zlepšit fungování městských škol
Frýdecko-místecká radnice pokračuje ve zvyšování kvality městských škol. Nyní připravila dotazník pro rodiče žáků. Chce zjistit, jak jsou rodiče spokojeni s fungováním zařízení a co by si přáli zlepšit.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

12. července 1971

byl zahájen provoz na prvním úseku dálnice D1. Vedl z Prahy do Mirošovic a měřil 21,3 km.

Letectví

12. července 2005

naposledy vzlétly stíhačky MiG-21 ve službách české armády.

Historie

12. července 1712

byl vydán císařský reskript, který moravským vrchnostem zakazoval nutit poddaným vlastní výrobky.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí