Zpravodajství / ARCHÍV

Další školy mohou požádat o obědy pro děti zdarma, příspěvek mohou získat i zpětně
Moravskoslezský kraj se už sedmým rokem zapojil do projektu Obědy do škol. Nabízí školám, aby si zažádaly o příspěvky na obědy pro děti ze sociálně slabších rodin. Letos mohou mít zdarma obědy kromě dětí z mateřinek a základních škol také středoškoláci. Moravskoslezský kraj na tento projekt získal z evropských zdrojů 63 milionů korun, dalších 7 má alokováno ve svém rozpočtu. Tyto peníze jsou určené na tento a příští školní rok.
Informační znalosti tisíců žáků otestuje národní soutěž IT-SLOT. Obstáli byste?
14. ročník soutěže IT-SLOT letos opět prověří vědomosti tisíců dětí z 8. a 9. tříd základních škol, a to z informatiky, aplikované matematiky a logického myšlení. Učitelé mohou registrovat své žáky až do 10. listopadu na webu soutěže.
Nová sbírka DARUJ F-M podpoří vybudování stezky pro horská kola
Frýdek-Místek pokračuje se sbírkovým projektem DARUJ F-M. Prostřednictvím veřejné sbírky podpoří vybudování stezky pro horská kola, tzv. flow trail, na Palkovických hůrkách.
Frýdek-Místek školákům představí nabídku středních škol
Ve Frýdku-Místku se uskuteční tradiční Trh vzdělávání. Akce pomůže s výběrem střední školy nebo učebního oboru žákům posledních ročníků základních škol.
Hasiči v Ostravici zachránili paraglidistku, uvázla na stromě
V Ostravici zasahovaly v sobotu 16. září 2023 tři jednotky hasičů u záchrany paraglidistky z koruny stromů. Žena ve výšce uvízla po neočekávaném střihu větru, událost se však obešla bez zranění.
Nové družiny i horolezecká stěna: kopřivnická ZŠ sv. Zdislavy se mění „od základů“
Kopřivnická Základní škola svaté Zdislavy bude moct využívat více prostoru než dosud. Umožní to další etapa modernizace suterénu budovy. V dosud prázdných prostorách vzniknou nové třídy školní družiny a také například horolezecká stěna. Umožní to úspěšné čerpání dotací a také investice zřizovatele – Biskupství ostravsko-opavského. A některé novinky zaznamenali žáci už teď v září po návratu z prázdnin.
Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé
Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou.
Osmiletý Vojta významně přispěl k včasnému poskytnutí první pomoci
Záchranáři ZZS MSK ve středu 30. srpna na frýdecko-místecké základně ocenili za poskytnutí pomoci osmiletého Vojtu a jeho maminku. Oba se zachovali duchapřítomně a správně, když poskytli první pomoc ženě, který zkolabovala na ulici.
Jubilejní 10. ročník Bike Čeladná ovládl Marek Rauchfuss. Mezi ženami triumfovala Karla Loffelmann
Závody na 50 i 30 kilometrů nabídl jubilejní 10. ročník HSF System Bike Čeladná. Rodiny s dětmi se mohly projet v rámci Family jízdy na dvacetikilometrové trati. V areálu místní ZŠ mezi sebou poměřily síly také děti. Hlavní závod s přehledem vyhrál Marek Rauchfuss. V kategorii žen se z přesvědčivého prvenství mohla radovat Karla Loffelmann.
Starší žáci SKP ovládli brněnský HOTEL VISTA CUP. Turnaj vyhráli se stoprocentní bilancí
Zlín, Brno, Liberec i Olomouc. Se všemi těmito soupeři si dokázali postupně poradit starší žáci SKP Frýdek-Místek a mohli se tak radovat z triumfu na HOTEL VISTA CUPU v Brně. Trenér Radim Hustopecký chválil tým především za bojovnost a nasazení.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

12. července 1971

byl zahájen provoz na prvním úseku dálnice D1. Vedl z Prahy do Mirošovic a měřil 21,3 km.

Letectví

12. července 2005

naposledy vzlétly stíhačky MiG-21 ve službách české armády.

Historie

12. července 1712

byl vydán císařský reskript, který moravským vrchnostem zakazoval nutit poddaným vlastní výrobky.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí