Zpravodajství / ARCHÍV

Nová část frýdeckého hřbitova se otevřela veřejnosti, požehnaly ji farnosti
Obyvatelé Frýdku-Místku mají k dispozici velkokapacitní hřbitov. Město dokončilo významnou a rozsáhlou investici, kdy stávající část centrálního pohřebiště rozšířilo o více než 20 tisíc metrů čtverečních. Nová hrobová místa požehnali kněží z Římskokatolické farnosti Frýdek i Místek.
Hasiči z hořícího bytu v Paskově vynesli v náručí dvě děti, jedno z nich požár nepřežilo
Tři hasičské jednotky zasahovaly ve středu odpoledne u požáru bytu v Paskově. Čtyřletetý chlapec utrpěl rozsáhlé popáleniny a bohužel nepřežil.
Okolí Frýdy pod drobnohledem radnice
Radnice cílí na zvýšení bezpečnosti v okolí nákupního centra Frýda. V lokalitě tráví čas velký počet dospívajících, nezřídka konzumují alkohol a dochází také k potyčkám. S vlastníkem centra opakovaně jednali zástupci magistrátu a policie, na místě došlo k policejnímu zátahu a nastolení prvních bezpečnostních opatření.
Letečtí záchranáři zasahovali u zraněných lyžařek v Beskydech a Jeseníkách
Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval ve čtvrtek u dvou úrazů lyžařek. V dopoledních hodinách musel stroj startovat do ski areálu Bílá v Beskydech a před sedmou večer pak do Dolní Moravice v Jeseníkách.
Frýdek-Místek zvelebí další lokalitu. Výběr je opět na občanech
Frýdek-Místek odstartuje další ročník participativního projektu ZAPOJ F-M. Obyvatelé budou moct opět vybírat z devíti míst určených ke zvelebení. „Vítěznou“ lokalitu město upraví za milion korun, který vyčlenilo v rozpočtu. Novinkou druhého ročníku je zasílání tipů na konkrétní místo samotnými občany.
Požární hlásiče a detektory plynu mohou senioři nad 65 let získat zdarma
Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého zvyšují bezpečnost domácností. Ukazuje se čím dál častěji, že detektory, ať už plynu nebo požárů, by měly být součásti každé domácnosti.
S novou trasou na LH24 se nejlépe vypořádal obhájce vítězství Tomáš Štverák. Na mrazivé královně beskyd absolvoval 160 kilometrů
Jubilejní 10. ročník Kilpi 24 hodin na Lysé hoře 2023 (LH24) ovládl ultratrailový běžec Tomáš Štverák (tým The North Face CZ), který zdolal 12 závodních okruhů a obhájil tak vítězství z roku 2020. Na extrémní vytrvalostní závod do Beskyd nakonec dorazilo 600 účastníků a jejich připravenost prověřila nejen nová trasa.
Hasiči převáželi ženu na saních
Krátce po půl desáté ráno vyrazili hasiči ze stanice Frýdek-Místek na pomoc posádce zdravotnické záchranné služby, která potřebovala transportovat ženu z domu do sanitního vozu. Hasiči k transportu využili čerstvě napadaného sněhu a sousedovy saně, se kterými ne ně již její soused čekal.
Nejtěžší zimní beskydská výzva LH24 je zpět. Dobývat Lysou horu budou stovky závodníků
Extrémní, vytrvalostní závod Kilpi 24 hodin na Lysé hoře 2023 (LH24), určený pro širokou sportovní veřejnost, se vrací po tříleté odmlce způsobené nejen koronavirovou pandemií a organizátoři připravili pro jubilejní 10. ročník i jednu významnou novinku.
Frýdecko-místecká radnice se plánuje pustit do opravy dalších drobných památek. V roce 2023 jsou na obnovu navrženy kaple, socha i kříže.
Obnovy se má dočkat socha sv. Floriána před kostelem sv. Jana a Pavla, dále socha Maryčky Magdonové v Radniční ulici nebo kříž v ulici J. Pešiny. V plánu je také oprava dřevěného kříže v Lískovecké ulici a do budoucna se uvažuje nad obnovou kapličky sv. Otýlie ve Staroměstské ulici, ke které se město snaží získat vlastnická práva.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.

Historie

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

Objevy

28. listopadu 1520

proplul Ferdinand Magellan průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí