Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Pohádek v životě není nikdy dost, říká Petra Hátlová
Pohádek a čtení pro děti není nikdy dost, zejména v době prázdnin. Proto před začátkem prázdnin Petra Hátlová v Lesním ateliéru Kuba pokřtila svou třetí pohádkovou knížku. Jmenuje se O skřítkovi Dundovi. „První ohlasy od dětí říkají, že knížka se jim líbí, protože je napínavá. Z toho mám velkou radost,“ říká autorka pohádek.
Cyklobus propojí celé Jeseníky
I letos bude cestování do Jeseníků pohodlnější a dostupnější nejen pro cyklisty. Zájemci se díky speciální autobusové lince dostanou bez přestupu z Ostravy až na Červenohorské sedlo a zpět. Linka, která propojí moravskoslezskou i olomouckou část Jeseníků, vyjede poprvé tuto sobotu.
Začala se natáčet Zlatovláska, i tentokrát s Petrem Štěpánkem
Po více než padesáti letech si milovníci pohádek budou moci užít klasický příběh Karla Jaromíra Erbena o Zlatovlásce v novém hávu. Před pár dny totiž začalo natáčení nové verze kultovní pohádky, jež v roce 1973 zařadila Petra Štěpánka coby Jiříka mezi herecké idoly konce minulého století.
V Pointě vyšla kniha pohádkových dobrodružství chlapce s komunikačními obtížemi, která přibližuje svět dětí s dysfázií
V online nakladatelství Pointa vyšla kniha s názvem Jak to vidí Wilda, která je příběhem chlapce, který se kvůli komunikačním obtížím musí potýkat s nepochopením okolí a svou frustraci přetváří na fantastická dobrodružství.
Procházkou či během pomůžete předčasně narozeným dětem Zapojit se můžete kdekoliv
První květnová neděle je dnem rodičů předčasně narozených dětí. K této příležitosti se uskuteční tradiční charitativní Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ České republiky, kterou letos počtvrté pořádá nezisková organizace Nedoklubko.
Památky Moravskoslezského kraje zahajují sezónu velikonočními prohlídkami
Památky ve správě Národního památkového ústavu zahájí návštěvnickou sezónu ve čtvrtek 28. března. Na zámcích v Hradci nad Moravicí, Raduni a Dole Michal si můžete užít velikonoční svátky a netradiční prohlídky.
Výtvarná soutěž Dream Car zná vítěze národního kola pro rok 2024
17. ročník výtvarné soutěže Dream Car Art Contest má své české vítěze. Děti z celé ČR zaslaly 621 soutěžních obrázků. Vítězové národního kola dostanou zajímavé věcné ceny. Devět nejlepších obrázků míří do Japonska utkat se v celosvětovém finále, kde mohou získat finanční odměnu pro sebe nebo svou školu.
Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku
U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č. 49.
Jarní prázdniny v Zoo Ostrava
První týden jarních prázdnin začal. Kdo se nechystá na hory či naopak do teplých krajů, může zavítat například do ostravské zoologické zahrady, která nabízí pro školáky a jejich rodiče pestré vyžití. Kromě zvířat se mohou těšit i na zábavné luštění a poznávání. Nahlédnout mohou také do výukového centra, které je jinak pro návštěvníky nepřístupné. Stále platí mimosezónní zlevněné vstupné.
Noc a den v DDM
Téměř 130 středisek volného času a domů dětí a mládeže napříč Českou republikou se rozhodlo v tomto roce premiérově připravit program pro pololetní prázdniny, které jsou vyhlášeny na 2. února s názvem „Noc a den v DDM/SVČ“.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

12. července 1971

byl zahájen provoz na prvním úseku dálnice D1. Vedl z Prahy do Mirošovic a měřil 21,3 km.

Letectví

12. července 2005

naposledy vzlétly stíhačky MiG-21 ve službách české armády.

Historie

12. července 1712

byl vydán císařský reskript, který moravským vrchnostem zakazoval nutit poddaným vlastní výrobky.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí