Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Lucie Vondráčková obžalovaná z vraždy! Skončí ve vězení?
Dramatické záběry ukazují herečku a zpěvačku na zemi v poutech. Zásah policie byl skutečně nekompromisní. Lucie byla obviněna z vraždy.
Burger festival opět zavítá do Obchodního centra FRÝDA
Největší putovní street food akce v Česku s víc jak desetiletou tradicí dorazí do Frýdku-Místku. Prodloužený víkend od 13. - 15. října bude ve Frýdku-Místu ve znamení těch nejlepších burgerů v Česku.
Den architektury myslí i na nejmenší, děti si zahrají na architekty nebo vyrazí na pátrací hry
Tento pátek 29. září začíná po celé republice festival Den architektury, který nabízí objevné výpravy za architekturou známou i neznámou. Děti jsou samozřejmě vítány na všech festivalových procházkách a exkurzích, ale speciálně pro ně jsou zejména o festivalovém víkendu připraveny na celé řadě míst nejrůznější tvůrčí workshopy a další akce, na kterých si mohou třeba zahrát na architekty. Konkrétní místa pak poznají díky dobrodružným pátracím hrám.
Dny rodin nabídnou zábavu i poznání
Po tři víkendové dny se v budou na třech místech v Moravskoslezském kraji konat akce Den rodin. Na atraktivních místech bude pro návštěvníky připravený bohatý program, jehož součástí bude také podpora pěstounství a neformální péče o blízkého člověka.
Pět dní plných pohybu a spousty zážitků. Takový byl příměstský tábor SKP
Ukázky výcviku služebních psů, návštěva horského lanového parku Tarzanie, cvičné štoly ve Staříči i Malého světa techniky v Dolních Vítkovicích, ale také spousta pohybových a sportovních her. Příměstský tábor SKP nabídl pětidenní program, při kterém se děti ani chvíli nenudily. Navíc poznaly nové kamarády.
Frýdek-Místek je centrem uměleckého smaltu. Akce pro děti i dospělé
Dílna uměleckého smaltu díky pomoci města Frýdku-Místku našla nové sídlo a potřebné zázemí právě ve Frýdku-Místku, kam se letos v lednu přestěhovala z Frýdlantu nad Ostravicí.
Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci
Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let opouští Česko i Slovensko. Poslední šance vydat se do kosmu na Incheba Expo Bratislava potrvá již jen pád týdnů. A tak jako do Brna na výstavu před lety přijelo mnoho Slováků, tak i letos do Bratislavy, která je jen hodinu cesty z Brna, přijíždějí za zážitkem Češi, kteří se chtějí projít po Měsíci nebo usednout do kokpitu raketoplánu.
Boboffka v Čeladné se mění na BoboPark. Přibyla další atrakce
Jsou to už více než tři roky co v Čeladné začala fungovat bobová dráha. Od té doby se na ni svezlo více než 70 tisíc lidí a stala se vyhledávaným cílem rodinných výletů. K prvnímu červnu se Boboffka mění na BoboPark a návštěvníkům nabídne zcela novou atrakci.
Na aquapark autobusem. Frýdek-Místek zavádí sezónní linku
Návštěvníky oblasti Olešná čeká v červnu novinka. Do své oblíbené rekreační oblasti se dostanou přímou autobusovou linkou. V provozu bude od 24. 6. do 30. 9. 2023.
Skryté poklady Zoo Ostrava: Tajemní outloni a další vzácné druhy chované mimo zraky návštěvníků
Zoo Ostrava chová přes 450 druhů živočichů. Ne všechny ale mohou návštěvníci vidět. Řada z nich je chována mimo jejich zraky – v chovatelském zázemí. Některé dočasně, jiné trvale. Patří mezi ně i outloň malý, kterého získala zoo v loňském roce. Pár tohoto vzácného primáta se zde nedávno rozmnožil.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Sport

18. června 1882

se v Praze na Střeleckém ostrově konal I. všesokolský slet. Před 2500 diváky zacvičilo 696 cvičenců gymnastickou sestavu za účasti Miroslava Tyrše a Prahou prošel slavnostní průvod 1600 krojovaných Sokolů.

Historie

18. června 1942

byl zradou Karla Čurdy odhalen úkryt parašutistů, kteří provedli atentát na Heydricha.

Vesmír

18. června 1983

raketoplán Challenger odstartoval na misi STS-7. Součástí posádky byla Sally Rideová, která se tak stala první americkou ženou ve vesmíru.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí